Sędzia Waldemar Żurek podczas spotkania w Rzeszowie, fot. facebook.com/TourDeKonstytucjaPL

W najbliższą sobotę (09.12) w Lubaczowie odbędzie się spotkanie otwarte z sędzią Sądu Okręgowego w Krakowie Waldemarem Żurkiem. Do Miejskiego Domu Kultury zaprasza „Inicjatywa Lubaczów”.

Spotkanie otwarte jest organizowane pod hasłem „Wybory… i co dalej? jak naprawić system – sądy i prokuratura.” Jego tematem będzie m.in. obecna sytuacja w polskim wymiarze sprawiedliwości. Początek o godz. 11:00.

Waldemar Żurek to sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, były rzecznik Krajowej Rady Sadownictwa, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Sędziów Themis.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

39 komentarze

  • W zagłębiu PiS ciężko, aby ktoś spoza sympatyków i ludzi interesujących się tematem, przyszedł. Przez 8 lat w TVPiS nie było nic o nagonce m.in. Radzika na Żurka. Był za to jad i hejt, który rozlał się nad całą Polskę. A efekty widzimy również na tym forum.

   Z wyjątkowymi pozdrowieniami dla I Lubaczowskiego PatryJoty i hejtera polaka2010 (Babinicza, Radziwiła, Oleńki, czy jak tam dzisiaj chce być nazywanym).

 1. Pamiętam jak na spotkania PISu przychodzili wyłącznie lokalni prominentni działacze tej partii oraz robiący za tłum…pracownicy agencji rolnej. To są dobrzy znajomi pisowskiej posłanki, dzięki której wpływom zostali tam właśnie zatrudnieni. Jeden z nich, zresztą obecnie na stanowisku kierowniczym, jest osobistym asystentem posłanki; nawet w jej zastępstwie jeździł na lokalne imprezy i odczytywał tam listy gratulacyjne w jej imieniu. Co ciekawe czynił to w godzinach pracy, podczas gdy w tym czasie miał obowiązek świadczyć obowiązki pracownicze. A to stanowi poważne naruszenie obowiązków pracowniczych. Był na tyle głupi, ze chętnie pozował podczas tych uroczystości do fotografii, jest więc obfity materiał dowodowy(również na tym portalu). Czas na rozliczenia, skończenie z nepotyzmem i oczyszczenie instytucji takich jak agencja rolna z partyjnych działaczy PIS.

  • Tak, to prawda. Odbyło się także m.in. spotkanie w MDK z Tą właśnie Posłanką, na którym była dyrektor miejskiego przedszkola w godzinach swojej pracy, a tematyka nie była absolutnie związana z edukacją. Zdjęcia i na tym portalu także można znaleźć. Też czekam na rozliczenia wszystkich nieprawidłowości, bo uważam, żeby świat mógł funkcjonować tak normalnie, bez skaz, prostolinijnie, to trzeba pokazać, to co jest destrukcyjne i po prostu to naprawić.

   • Być może temat spotkań był jednak związany z pełnioną funkcją przez daną osobę?
    Skąd też pewność, że jedna czy druga osoba była wtedy w pracy? Może była na urlopie? Może uzyskała zgodę pracodawcy? Zabraniacie ludziom uczestnictwa w otwartych spotkaniach?

    • Dla przypomnienia: https://elubaczow.com/2023/05/12/z-wiceministrami-o-przedsiebiorczosci-w-lubaczowie-zdjecia/

     Chętnie poznam związek tematyki poruszanej na tym spotkaniu z pełnionymi funkcjami przez obecnych na sali. Jeżeli posiadasz jakieś informacje, podziel się z nimi, proszę.

     Informacje na temat pracowników czy w danym dniu byli obecni w pracy, zostały już zweryfikowane. Jeżeli masz ku temu jakiekolwiek wątpliwości, zawsze też możesz zrobić to sam, pisząc dwu-trzy zdaniowego maila do Agencji.

     Nikt nikomu nie zabrania uczestnictwa w otwartych spotkania. A nawet zamkniętych. Bez względu na to czy ktoś jest na urlopie czy nie. Niemniej jednak, w czasie wypełniania obowiązków wynikających z umowy o pracę, dobrze byłoby zająć się właśnie nimi, zamiast biegać po – nazywajmy rzeczy po imieniu – partyjnych spędach.

    • Uczymy czytać się ze zrozumieniem, właśnie było napisane, że chcemy to wyjaśnić już niedługo, Czy była owa Pani na urlopie- bo tematyka była o przedsiębiorczości a nie o edukacji i czy pracodawca czyli organ prowadzący wiedział a może oddelegował? Po pełnieniu obowiązków pracowniczych może sobie Pani dyrektor chodzić na różne spotkania i nikt nie ma nic do tego ale w czasie pracy, to już niech wyjaśniają odpowiednie osoby! Myślę, że każdy z nas jest za transparentnością i dyscypliną pracy, o to nam wszystkim przecież chodzi.

  • Babinicz vel polak2010. Może zapytamy byłego wiceministra aktywów państwowych w rządzie minionej kadencji i Senatora z PiS jak mu się podoba w areszcie za korupcję i fałszowanie dokumentów 😉 Już wychodzą brudy z PiS-u a Tusk jeszcze do władzy nie doszedł 😀

 2. W radiu RMF FM puszczają na okrągło życzenia świąteczne Bożego Narodzenia, autorem tych życzeń jest Rafauł Czaskowski i co to ma niby być 😂 do świąt Bożego Narodzenia jeszcze Dalego a sam rafauł jest przecież ateistą co udowodnił wiele razy. To co nagle się nawrócił 🤔🤣🤣🤣
  A może ,,Modli się przed figurą a diabła ma za skórą” to mi bardziej pasuje

  • Czyli wg twojego toku myślenia (o ile w ogóle coś takiego istnieje), ateiści nie mogą składać katolikom życzeń świątecznych z okazji Bożego Narodzenia? Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…

   Swoją drogą… od kiedy ty słuchasz „lewackiego radia”? Czyżby nawrócenie?

 3. Radziwił vel polak2010. Nawet ł Ci się zgubiło pry zmianie nicków 😀 Nie masz czego się łapać to życzeń Trzaskowskiego. Świat czy byś chciał czy nie święta obchodzi i tradycyjnie składa się życzenia pomyślności na święta i nowy rok. I są takie zyczenia niezależne od religii. Takie świąteczno-noworoczne. Gościu jak Ty się czepiasz już takich rzeczy, że normalnie ręce opadają. Do tego widać jak coraz bilesniejsze jest t dla Ciebie, że już za 3 dni jest koniec PiS-u.Nke wiem jak Ty to przeżyjesz, ale u mnie się szampan sie chłodzi w oczekiwaniu na nowy rząd 😉 Byle tylko PiS jak Jaruzelski 13 grudnia nie wysyłał czołgów na Nas. Na szczęście Putin sam odmówi im pomocy bo sam ma problemy z Ukrainą 😉

 4. Nie pytałem Ciebie o spacer przecież 😉 Ale jak już piszesz. Super, że się przewietrzyłeś. No, ale o tym, że plecy goliłeś mogłeś Nam darować 😀 No chyba, że chwalisz się Nam, że za 3 dni jak PiS zniknie i hajs z państwa od PiS-u i zmieniasz fuchę gdzie gładkie plecy są potrzebne 😜 Już raz dałeś d bo tak się starałeś a PIs przegrał :😀

 5. A ja w kontekście do wcześniej podanych faktów dorzucę jeszcze np. uroczystości związane z otwarciem posterunku w mieście Cieszanów, na którym pisowską posłankę reprezentował i występował w jej imieniu….jeden z pracowników agencji. Odczytywał też listy pochwalne od posłanki. Są zdjęcia i relacje z tego wydarzenia na lokalnych portalach. Ludzie również mówią o szeregu uroczystości gminnych gdzie występował w podobnym charakterze. I to wszystko w czasie gdy powinien świadczyć pracę. Jak donoszą kreciki z agencji nie przebywał w tym czasie na urlopie. A to w/g prawa stanowi poważne naruszenie obowiązków pracowniczych przez niego a ewent. nawet jego przełożonych.

  • Jeszcze ,,prosiaczku” nie rozumiesz, że Twój ukochany PiS jutro jeśli Naród nie cofnie swoich głosów to wypierdziela z rządzenia krajem. Jutro o tej godzinie będzie słychać trzask pękających czterech liter pisiorów. W tym Twój 😀

 6. Ci działacze z PISu powszechnie powołują się na kanony religijne udając prawych i sprawiedliwych. Zawsze paradowali w pierwszych ławkach w kościele a potem bezkarnie kręcili lody za nic mając prawo i obowiązujące przepisy. Wydawało im się, że mogą robić co chcą a nikt ich nigdy nie rozliczy. A w Ewangelii Janowej (8,32) zapisano : „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. A wiec już jutro poznają prawdę a wyzwolenie nadejdzie niebawem. Zawodowe również. Oby tylko dyscyplinarne…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here