Olga Semeniuk-Patkowska oraz Piotr Patkowski byli gości spotkania, które zorganizowano w piątek (12.05) w Lubaczowie. W jego trakcie mówiono głównie o gospodarce i przedsiębiorczości oraz sytuacji lokalnych samorządów.

W trakcie spotkania, po przywitaniu gości przez poseł na Sejm RP Teresę Pamułą, z prelekcją jako pierwsza wystąpiła Olga Semeniuk-Patkowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zwracała ona uwagę na ogromna rolę małych i średnich firm w gospodarce oraz wspomniała o trudnościach z jakimi się borykają ich właściciele w ostatnich latach. Podkreśliła zarazem, że przedsiębiorcy nie zostali sami z tymi problemami.

Łączna kwota to około 240 mld złotych środków, które skierowaliśmy do polskich firm, po to aby ten poziom bezrobocia nie wybijał, po to aby te firmy nie zamykały się, aby uratować też bardzo ważne gałęzie i działy przemysłu polskiego – mówiła wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska.

Z kolei Piotr Patkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, mówił m.in. sytuacji samorządów i programach wsparcia skierowanych do nich przez polski rząd.

W konferencji uczestniczył także Paweł Bakunec – deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, który dziękował Polakom za wsparcie i pomoc w trudnym dla jego kraju okresie oraz doceniał sytuację gospodarczą naszego kraju. Z prelekcją wystąpił ponadto dyrektor Mieleckiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Waldemar Barnaś, który zaprezentował ofertę dla przedsiębiorców.

Ze strony samorządowców głos zabrał Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który jest zarazem Przewodniczący Zarządu Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”. Nakreślił on przybyłym gościom sytuację naszego regionu oraz podawał konkretne propozycje i rozwiązania, które mogłyby się przyczynić do rozwoju naszego regionu. Mówił m.in. o rozwoju turystyki, wykorzystaniu linii kolejowej nr 101, czy współpracy międzynarodowej nakierowanej na rozwój gospodarczy.

– Musimy liczyć na wsparcie samorządu województwa i oczywiście rządu, po to byśmy mogli tę współpracę przygotować i w przyszłości realizować. Warto wdrożyć pewnego rodzaju mechanizmy, które dadzą nam szansę, (…) by ten teren zmienił swoje oblicze.

Głos zabrała także wicestarosta Barbara Broź, która podkreślała, że powiat lubaczowski ma ogromne zapóźnienia w rozwoju i stara się nadrobić zaległości sprzed lat. Ona także apelowała o jeszcze szersze wsparcie dla naszych terenów.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

51 komentarze

 1. Popieram. Tam było tylko opowiadanie bajek i zwykła ustawka. Praktycznie nikt przypadkowy tylko na rozkaz. Nawet Lewica i PO nikogo nie zmuszała by u nich być na wydarzeniem a tutaj wójtowie, dyrektorzy, radni gminni i powiatowi a i tak bylo słabo jeśli chodzi o frekwencję. I to mimo nawet kampanii zapraszania lubaczoskich przedsiębiorców, których praktycznie nie było. Spotkanie zakończyło się klapą choc jak wiadomo będą pudrować w TVPiS bo było pod MDK. A jak patrzę po zdjęciach to miny mało zadowolone ? Chyba czują, że spada im poparcie.

  • AntyPiSie, ale jak mógł sobie PiS wybrać ARiMR na przyczółek jak to państwowa instytucja i po wyborach jest obsadzana ludźmi zwycięskich partii. Po wyborach w 2015 r. wymieniono wszystkich kierowników biur powiatowych, więc za PO-PSL Agencją rządziło chyba PSL.

  • Tobie słowo ,,świnia” się źle interpretuje. Opozycja wskazuje, że przemysł związany ze zwierzętami świniami upada i taki jest fakt i, że takich gospodarstw jest mniej i do tego wielu rolników potraciło majątki nawet w powiecie lubaczowskim dlatego, że PiS nie radzi sobie z ASF i rozlał się po całym kraju. Mniej świń w Polsce, ale u rolnika a więcej przy korycue w spółkach państwowwych kradnacych co popadanie to program PiS.

 2. Przypomnę tylko jedno, dlaczego teraz bezrobocie wynosi ok. 4%
  A mieliśmy i mamy ogromne kryzysy które spowodował kowid i wojna na Ukrainie. Przecież ta ruska patologia płakała, że 500+ miało generować bezrobocie i co ?
  Za rządów platformy ubywatelskiej i PSL bezrobocie sięgało ok. 18 % a kryzys wtedy był tzw. ,, Kryzys lepkich rączek”
  Taka to różnica o

  • ,,Lepkie rączki” to mają działacze i cała wierchuszka PiS. Gdzie kasa z respiratorów czy wyborów kopertowych. Samo to łącznie oznacza wyparowanie 140 mln złotych. Kolejne coraz to większe na Rydzyka. polaku2010. Nie rób z ludzi idiotów. 500+ zrobiło bezrobocie. Tylko ,,ukryte” tak jak za komuny. Nie bez kozery 100 tys. kobiet od razu znikło z rynku pracy. Nie zniknęły z tego świata. Po prostu ludzie żyją z scojalu i się nie rejestrują w PUP i dorabiają sobie za granicą. I wielu młodych ludzi też jedzie za granicę i zarabia sonie. Dlatego jest rzekomo niskie bezrobocie. Za komuny też bezrobocia nie było a wystarczyła chwila i wyszło to ukryte bezrobocie i był problem. I też wtedy wielu myślało o wyjazdach za granicę bo była wielka bieda po upadku komuny, która jak się okazała była ,,wydmuszką dobrobytu” jak dzisiaj PiS. Piszesz o różnicach. A ja kwestii bezrobocia różnicy miedzy PZPR a PIS nie widzę.

 3. Kolejny raz niski intelekt zabiera głos w sprawach, na których kompletnie się nie zna. Fundusze europejskie, projekty, politologia, no i teraz dochodzi mikroekonomia a w tym bezrobocie. Bezrobocie jest niskie, bo nie ma siły roboczej -czytaj młodzieży, tylko niewielki odsetek wraca po studiach do Lubaczowa. Wracają tylko Ci, którzy maja „załatwioną” pracę, bo mamusia, tatuś, ciocia czy wujek odchodzą na emeryturę lub są w słusznej partii – to wszyscy widzą i jest faktem niezaprzeczalnym. Pracy tu nie ma, wykształconych ludzi nie lubią, bo są zagrożeniem dla dyrektorów, kierowników o niższym ilorazie inteligencji. Lubaczów słynie ( okropnie przykro mi z tego powodu) z ustawek, załatwiania posad a nawet pięcia się po szczeblach kariery dyrektorskiej z ominięciem konkursu. Nie chwaliłabym się, aż tak niskim bezrobociem w mieście, gdzie człowiek innowacyjny, przedsiębiorczy, wykształcony nie jest w „modzie” i nie jest dobrze widziany.

  • Popieram. Człowiek z wizją w Lubaczowie prędzej ma podcięte skrzydła niż dodaje mu się skrzydeł. PiS uważał, ze rzekomo uzdrowi powiat lubaczowski. A co mamy. Nawet małe przedsiębiorstwa upadają w Lubaczowie bo koszta prowadzenia działalności przekraczają zysk. A zarabiać tylko na tyle by opłacić ZUS i US to wielu zwłaszcza młodych rzuci taką firmę w cholerę i pojedzie za granicę i zarobi. A jeszcze jak jesteś osobą inteligentną,, wykształconą czy przedsiębiorczą to tak rzeczywiście nie ma dla Ciebie miejsca w Lubaczowie. Ba jesteś wręcz wrogiem ludu bo za dużo wiesz.

 4. Przypomnę również, że budżet państwa za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest trzykrotnie wyższy mimo tak wielu ogromnych inwestycji.
  A za rządów platformy ubywatelskiej i PSL,,Dziura budżetowa ”
  ,,piniendzy niema i nie będzie” jak to powiedział Rostowski.
  Dziurę budżetową łatali dochodami z mandatów.
  Jak to powiedział klasyk ,, Wystarczy tylko nie kraść”
  i pieniądze się znajdą na wszystko.

 5. Komentarze o ściąganiu ludzi z urzędów usunięte, a szkoda, bo istnieje chyba jeszcze coś takiego jak wolność słowa, poglądów, wolne media. Po południu niech każdy uczestniczy w czym chce, z lewa i z prawa, ale w godzinach pracy uczestnictwo w spotkaniach niezwiązanych merytorycznie z profilem firmy jest po prostu nadużywaniem zaufania podatników i brakiem szacunku do swoich petentów. Spędzanie na siłę ludzi tylko po to by tworzyć frekwencję dla Pani Poseł jest poniżej godności uczciwego polityka. Nie ukrywajmy. Ludzie nie chcą przychodzić na spotkania z Panią, Poseł, ponieważ nie potrafi się wypowiedzieć merytorycznie na żaden temat, oprócz ogólników i wyuczonych formułek. 4 lata zweryfikowały kadencję tej Pani, dużo zostało wtedy obiecane. Jest tylko wielka ilość przeciętych wstęg, nachalnej promocji własnej osoby poprzez podpinanie się pod czyjeś osiągnięcia. Jeśli ludzie liczyli na posła z Lubaczowa, to już wiedzą, że był to głos zmarnowany. Zero wsparcia dla kobiet, zero spotkań z mieszkańcami na życiowe tematy, o fatalnej sytuacji rolników nawet nie wspominając. Mieszkańcy o interwencję w indywidualnych sprawach proszą posłów pochodzących z innych powiatów, bo tu nie mają czego szukać.

  • Prawda zabolała i zmusili Redakcję mu usunęli komentarze o tym, ze kazali ludziom z PiS być na spotkaniu bo normalnie o 10:30 ludzie pracują co widać na publiczności bo oprócz paru emerytów z tyłu w górnych prawym rogu to reszta przyszła w ramach ustawki. Nawet ten Pan, który pytanie zapewne w imieniu przedsiębiorców co siedzi koło Pani Tabaczek jest powiązany z PiS-em. i aktywnie wspierał kampanię chociażby Dudy w powiecie. W sumie jak patrzę na zdjęcie z jego profilu to cała ekipa Pani Pamuły plus paru ich znajomych. PiS ma Nas chyba za idiotów, ze ludzie się nie połapią, że to było spotkanie dla samego spotkania i tyle a nie realna pomoc dla przedsiębiorców.

 6. Dzięki obecnemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości Polska liczy się w Europie i na świecie.
  Za rządów platformy ubywatelskiej była według cyt. Donalda Tuska ,,Piękna panna na wydaniu której nikt nie chce ” albo ,, Podlaska to nienormalność”
  Ludzie jak wy możecie popierać tego Niemca, który działa na szkodę naszej ojczyzny.

  • Gdzie Ty tu widzisz popieranie Tuska? Jak komuś się nie podoba polityka obecnie rządzącej ekipy to nie znaczy, że popiera kogoś szkodzącego Polsce. Dla Ciebie PiS i Polska to jedno, a inne opcje polityczne i ich wyborcy to zdrajcy, ruski mir, ewentualnie osły albo pożyteczni idioci. Wylecz się wreszcie z tej tuskofobii podsycanej i pielęgnowanej dla takich jak Ty fanatyków przez „publiczne” media i zrozum, że są w tym kraju inni ludzie niż Tusk i PiS, którzy też chcą dobrze dla Polski, tylko inaczej i ponad połowa Polaków jest po ich stronie.

  • Bredzisz. To dzięki Polakom i tego, ze pomagaliśmy Ukrainie podczas pierwszych dni wojny zobaczono, że Polska to nie PiS. Dzięki sukcesowi Polaków. Nie PiS-u bo oni czekali na to co Polacy zrobią i nie mieli nawet przepisów przygotowanych w razie wojny mimo, ze było wiadomo, ze będzie a jeszcze miesiąc wcześniej rozmawiali z przyjaciółmi Putina debatując po której stronie konfliktu stać. Czy Ukrainy czy Putina. PiS jak widać wolał poczekać co Polacy zrobią i czy ich polityka antyukraińska, którą prowadzili a Ty Polaku2010 powielałeś i nawet się nie zreflektowałeś do swoich błędów w tej kwestii. Rozumiesz PIS zastanawiał się czy nie stanąć po stronie Putina. Tego Putina z Rosji. Niech to w końcu do Ciebie dotrze. I przerzucanie tego, że to PO z nimi normalnie rozmawiało kiedyś. A co miało się nimi bić czy dogadywać się m.in odnośnie handlu jako sąsiedni kraj poprzez okręg Kaliningradzki. Co mamy teraz. PiS nie sprawił. że Polska liczy się w Europie i świecie. PiS sprawia, że to co uczynili Polacy jest niszczone. Zalano Nas zbożem z Ukrainy. I co;. Teraz wielu ludzi odwraca się z tego powodu od Ukrainy bo im interesy upadają. Tak podziękowano rolnikom, którzy również pomagali Ukraińcom na początku wojny. Płacimy kary za ZIobrę i rosną z dnia na dzień. Nie ma KPO i cała Europa Nam odjeżdża i się z Nas śmieje, że z powodu złęj władzy, którą wybrało 20% procent społeczeństwa zostajemy w tyle i kisimy się we własnym sosie. Tusk nie jest temu winien. On gada jak jest i PiS tak prawda boli, że go chcą zniszczyć. Im bardziej prawda boli tym bardziej go niszczą. I Tusk jest Polakiem tak jak Ty. Kończąc. PiS niszczy naszą pozycję w Polsce i na świecie. Inwestorzy od Nas uciekają. Wiele obietnic nie ma praktycznie nic a 8 lat było. I cały czas PiS działa jedynie na szkodę dla Polski. Zboże i KPO to dwa przykłady co się tutaj skupiłem a jest tego więcej. Polityka to zawsze mafia, ale tak zuchwałej jak ta PiS-owska to nigdy nie widziałem. I to wszystko kradną z wzniosłymi hasłami z Bogiem na czele. Brak mi na tyle obelżywych słów by to opisać. PiS to po prostu zło w czystej postaci.

 7. Widać teraz jak na dłoni jak działa agencja rolna, kto w niej pracuje i z czyjego polecenia. Warto byłoby sie przyjrzeć i na jesieni przewietrzyć tę instytucję. A naruszenie obowiązków pracowniczych, poprzez udział w spotkaniach partyjnych ( w niektórych przypadkach miało to miejsce wielokrotnie) to dobry powód do skutecznego działania.

  • na spotkaniu były także dwie panie dyrektor miejskich przedszkoli w Lubaczowie, ciekawa jestem czy w ramach promocji placówek czy jako członkowie PiS, czy może była rozmowa o rozwoju edukacji i co na to organ prowadzący? tak tylko pytam retorycznie oczywiście.

 8. Wiem, że to nie jest za bardzo możliwe ale Polska była by jeszcze bardziej silniejsza jakby ludzie byli uczciwi i więcej działali dla dobra Ojczyzny.
  Ciekawy jestem czy nasza opozycja może się nauczyć uczciwości.

 9. Bardzo jest mi przykro, że nasza opozycja kłamie i manipuluje Polakami to jest bardzo nieuczciwe wobec nas obywateli bo co oni sobie myślą, że my tego nie widzimy.
  Przecież też są obywatelami polskimi i powinni działać dla dobra Ojczyzny a tak się nie dzieje, gdzie jest zepsucie w którym momencie swojego życia wybrali złą drogę, trudno

  • Ale ślepo wierzysz w PiS. No nie można takich peanów jak Twoje pisać bezinteresownie. Kłamie i manipuluje PiS. Odbiera ludziom rozum. Kreuje alternatywną fałszywą rzeczywistość, która nie istnieje. Kto wierzy w tą rzeczywistość kreowaną przez PiS jest chyba osobą co świata nie wiedziała lub nie ma własnych poglądów i chce by Państwo nim jak jakimś robotem sterowało i ustawiało mu dzień a Ty jak ten debil tylko głową przytakniesz. Złą drogą jest bezgraniczna wiarą w PiS. Kto wierzy w to zło tak jak Ty jest złym człowiekiem i odludkiem, którego mało kto lubi.

 10. Bardzo jest mi przykro, że nasza opozycja kłamie i manipuluje Polakami to jest bardzo nieuczciwe wobec nas obywateli bo co oni sobie myślą, że my tego nie widzimy.
  Przecież też są obywatelami polskimi i powinni działać dla dobra Ojczyzny a tak się nie dzieje, gdzie jest zepsucie w którym momencie swojego życia wybrali złą drogę, trudno powiedzieć i znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

  • Ty nie widzisz albo udajesz, że nie widzisz, ale my widzimy, że Twoi ulubieńcy też kłamią i manipulują, jak to w polityce. I też trudno powiedzieć dlaczego tak robią, nawet trudniej niż w przypadku opozycji, bo przecież tak bardzo dbają o wartości i nie o pieniądze tu chodzi, dla pieniędzy ludzie robią wiele złych rzeczy, ale nie oni, bo przecież oni nie idą do polityki dla pieniędzy, idą ciężko pracować dla narodu. Więc dlaczego czasem zbaczają z dobrej drogi? Też trudno powiedzieć i znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

  • Powtarzać się nie będę bo ledwo po godzinie napisałeś tą samą propagandę co wcześniej. PiS kłamał, kłamie I bezie kłamał. I beszie mówił, że chce zrobić dobrze. Oszukują ludzi. Widząc jak nagle ruszyłeś teraz do boju widać jakim jesteś polisowskim aparatczykiem na uslugach centrali. PiS nie dba o Ojczyznę i Polaków a swoje kieszenie. Polakom rzucili 500+ by byli zadowoleni. A sami biorą tym samy 700 zł czy 800 zł i sobie biorą milionami potem i kasa nagle się rozpływa jak z wybórow i respiratorów.

  • PiS naobiecywał. A wiesz kto za to zapłaci za 800+. Ludzie pracujący czyi klasa średnia. PiS robi z pracujących Polaków niewolników a z takich gości jak ten co zakatował tego 8-latka ostatnio robi z takich Panów. Z takich co pracą nie są skalani i śmieją się z ludzi pracujących, ze dają z siebie robić niewolników systemu.

   Z lekami będzie to samo. Apteki prywatne poupadają jak dzieci i seniorzy od 65 roku życia będą mieć darmowe leki. I znowu ludzie stracą pracę. No chyba, ze ktoś im rząd to wyrówna z naszych pieniędzy a znając życie to będą na tyle mało istotne leki, ze mało kto z tego skorzysta. Pewnie pawulon na będzie dostępny.

   Darmowe autostrady. PiS wprowadził na autostrady e-Toll. E-TOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów – niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Obiecali, że bramek nie będzie i ludzie na bramkach robotę stracą. To po ten system skoro ma być za darmo.

   Rolnikom też obiecali 1400 zł za tonę a zmieniło się na 2200 zł za hektar bo 1400 zł za tonę przy 5 nawet 5 tonach na hektar dawało rolnikowi 7000 zł za hektar a nie 2200. I po cichu PiS oszukał rolników na ten przykład 4800 zł

   Nie uwierzę im nigdy. Nawet jak te obietnice dojdą do skutku bo mimo, że brzmi fajnie, ale nie wszystkie złoto co się świeci. Nie bójcie się wprowadzą nam kolejne podatki by z Nas więcej kasy ścignąć na swoje obietnice z Nas by naszymi pieniędzmi Nas przekupywać.

   A patriotyzm w szkłach w wersji PiS to nie patriotyzm a szowinizm co pokazał podręcznik ,,Historia i Teraźniejszość”. Na całe szczęście młodzi ludzie posiadają umiejętność krytycznego myślenia i mają Internet gdzie widzą, że to co im w szkole z propagandy chcą wtłoczyć to nie dają na to się nabrać.

  • Na nasze szczęście, większość ludzi przejrzała na oczy i zobaczyła z jakimi hipokrytami i złodziejami mamy do czynienia. Pomijam już kwestię cen produktów czy paliwa. Zwróćcie jednak uwagę, że nawet za komuny tak nie kradli, jak kradną teraz. (Ale przynajmniej się dzielą, prawda? ;))) Patologia i życiowi, niewykształceni nieudacznicy, dorwali się do koryta i wmawiają ludziom jakieś farmazony, traktując ludzi jak idiotów. Balbina (Jarek) wymyślił sobie waloryzację 500+, a jeszcze kilka tygodni temu Minister Rodziny, mówiła, że nie będzie żadnej waloryzacji tego programu i nie są robione żadne analizy i wyliczenia. Ta Sama Minister, która nie tak dawno grasowała po naszym powiecie z Tereską. To tylko pokazuje jak zbudowana jest hierarchia tego rządu. Leśny, chory i samotny dziad decyduje co i kiedy chlapnąć, jednocześnie dyskredytując – nie bójmy się tych słów – słupa w postaci Maląg w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bo jak inaczej nazwać tę byłą nauczycielkę?

   Koszt 500+ jest „na zeszyt”, czyli na kredyt. Mówił o tym skazaniec Mati niejednokrotnie. Te pieniądze są na kredyt, który te dzieci będą musiały spłacać. Oczywiście w TVPiS propaganda wciska ciemnym ludziom, że to pieniądze odzyskane z mafii paliwowych. Oczywiście ciemny i niewykształcony elektorat PiS to łyka, bo co mają do stracenia. Nieważna jest przyszłość, a tu i teraz. Chleb za Tuska po 3,4 zł. Obecnie 8 zł. Wygląda na to, że przy trzeciej kadencji, chleb będzie kosztował 15 zł, a inflację będziemy mieć zbliżoną do tej w Turcji. Policzcie czy wam się to opłaci. Oczywiście w TVPiS znów powiedzą, że to PUTINInflacja, bo ta wersja pasuje do narracji serwowanej ciemnej, tej mniej wykształconej masie społeczeństwa.

  • Ale Cię ,,800+” pięknie wyjaśnił. A skoro mówisz, że ktoś wyjeżdża z Polski ro czy masz już zarezerwowany bilet do swoich kolegów z Moskwy co też patriotyzm i religię wykorzystują do indoktrynacji i propagandy własnego Narodu 😉

 11. W państwie PIS pop….liło sie wszystko. Obecnie rolnicy wykupują z magazynów zboże z Ukrainy, aby dostać dopłaty do zboża , że niby sami wyprodukowali, To czysty kabaret , a płaca za to normalni obywatele…

  • Wiesz co. Jesteś idealnym przykładem do którego pasuje znane powiedzenie, że,,dopóki nie było internetu tylko rodziną wiedziała żeś debil”. Gdyby nie Internet to chyba byś zalał się własną żółcią na tych Mazurach w Lubaczowie.

 12. Mamy rakiety Himars od dziś będą bronić Polski.
  i to dzięki komu ? dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.
  Przypomnę tylko, że nierządy platformy ubywatelskiej i PSL kupowali dla armii tablicę Mendelejewa ???? to vyła broń na miarę 21 wieku????

  • A rakiety sobie lecą przez pół Polski i nic się nie dzieje. o tym, że Rosja zajmie Białystok dowiedzą się z Facebooka bo oni joc nie wiedzą a samology NATO nagle poderwane. Widać, że kłamią, że nic nie wiedzieli a z generałów robią kozły ofiarne bo oczywiście PiS w sobie nie widzi winy. Nawet Minister Obrony Narodowej, której jak widać nie ma. A co do zbrojenia za PO super dodano F-16 do Polskiego lotnictwa oraz planowano zakup Caracali. Ale cóż PiS zerwał rozmowy i poobrażał Francję ucząc ich jedzenia widelcem. Czyli zrobili z siebie buraków i chamów.

 13. Jak mowil sp. Bohdan Smoleń – ci w tej telewizji,oni są porabani. oni wojne pokazuja a o pokoj walcza. Mowie ci,tak się porabalo…z jednych rakiet mam się cieszyć,przeciw drugim protestowac…a to wszystko jedno czy spadnie z tej strony czy z tej. Tak samo boli

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here