Fot. Mat. pras.

Za nami druga edycja Carpathian Startup Fest. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło setki osób, które w Rzeszowie rozmawiały o innowacjach, dzieliły się pomysłami na biznes oraz informacjami, jak go z sukcesem prowadzić.

Do tegorocznej edycji CSF zgłosiło się 226 projektów biznesowych, z których 24 najlepsze walczyły w finale o nagrody warte ponad 100 tys. zł, ale też uwagę funduszy venture i potencjalnych inwestorów.

Najskuteczniejszy okazał się Visual Tech – Lab Sp. z o.o. założony przez Andrzeja Halarewicza i Marka Uziela. To oni wpadli na pomysł bezinwazyjnej oceny stanu gęstości kości pacjenta przed zabiegiem wszczepienia implantu. Drugie miejsce w kategorii Najlepszy Startup przypadło firmie Astrotectonic, której działalność ma związek z terenami zagrożonymi trzęsieniami ziemi i opracowaniem optymalnego systemu powiadamiania dla ludności cywilnej oraz profesjonalistów, nawet kilka godzin przed wystąpieniem zagrożenia. Orteza na urazy przedramienia firmy Mediprintic sp. z o.o. zajęła III miejsce w tej kategorii.

Podczas Carpathian Startup Fest 2022 nagrody wręczono również w kategorii Najlepszy Scaleup. Pierwsze miejsce zdobyła spółka ParkCash, która otrzymała także Nagrodę Specjalną Innergo Systems. Maas Loop Sp. z o.o z Rzeszowa, ubiegłoroczny zwycięzca Carpathian Startup Fest w kategorii na Najlepszy Startup za kruszarkę do szkła wykorzystywaną w gastronomii, w tym roku zajął drugie miejsce wśród najlepszych scaleupów.  To nagroda za inteligentne kosze miejskie na szkło, plastik i aluminium. Wśród scalepów III nagroda trafiła do Battery Technic Sp. z o.o., która stworzyła domowy system zarządzania energią wraz z magazynem energii.

Carpathian Startup Fest 2022 na dwa dni ściągnął do Rzeszowa nie tylko młodych przedsiębiorców, ale też prawdziwe gwiazdy świata startupów. Obecny był Stefan Batory, twórca aplikacji Booksy czy Michał Sadowski z platformy monitorującej Internet i media społecznościowe brand24.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here