13 i 14 czerwca odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza – Ziemia Lubaczowska. Jest ona kontynuacją ubiegłorocznej edycji – „Potencjał gospodarczy pogranicza polsko-ukraińskiego w powiatach lubaczowskim i jaworowskim”.

W ubiegłym roku samorządowcy z Ukrainy i Polski rozmawiali o potencjale gospodarczym Jaworowa i Gminy Lubaczów. Podkreślali głównie potrzebę inwestycji w infrastrukturę kolejową, jako gwarancji wzrostu gospodarczego. Rozmawiano także o współpracy i podpisano wspólne stanowisko – wzajemną pomoc i wolę współpracy na rzecz wspólnego budowania i rozwoju potencjału społeczno-gospodarczego regionów przygranicznych Polski i Ukrainy.

W tym roku samorządowcy kontynuować będą swoje działania.

– Program konferencji przygotowany został z myślą o realnych potrzebach przedsiębiorców oraz o ich przyszłości. Przedsiębiorcy działający w sektorze MŚP stanowią fundament gospodarki. Na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z budowaniem konkurencyjności. W natłoku zadań często brak im czasu na nowe kontakty. Dotyczy to głównie firm lokalnych. Konferencja będzie okazją do nawiązania kontaktów i zdobycia wiedzy o możliwościach rozwoju i dostępnym wsparciu. Istotne w obliczu konfliktu zbrojnego jest także doskonalenie dialogu z partnerami międzynarodowymi, w tym z Ukrainy z terenów przygranicznych oraz rozwiązania ułatwiające zakładanie relokowanych przedsiębiorstw. Wydarzenie będzie oknem możliwości w obszarze dostępności terenów inwestycyjnych oraz instrumentów finansowych z Polski i UE – mówią organizatorzy.

W czasie pierwszego dnia konferencji, w Dębowym Dworze w Rudzie Różanieckiej przedstawiony zostanie potencjał linii kolejowej 101 i Ziemi Lubaczowskiej, w tym terenów inwestycyjnych i planów uzbrojenia kolejnych działek, w ramach MOF-u, który tworzą gminy: miejska Lubaczów, wiejska Lubaczów i Horyniec-Zdrój. Zaprezentowane zostanie dostępne wsparcie ze strony rządu, samorządu województwa podkarpackiego (FEP) oraz samorządów lokalnych.

Rozmowy toczyć się będą również wokół problemów, potrzeb, potencjału i możliwości kooperacji MŚP. Głos będą mogli zabrać przedsiębiorcy z Polski, Ukrainy i Niemiec.

– Bardzo istotny punkt to także spotkania B2B – dzięki bezpośredniemu kontaktowi pomiędzy przedsiębiorcami ich produkty i usługi przestają być anonimowe na rynku, sami będą mogli opowiedzieć więcej o swojej marce, nawiązać kontakty, wymienić się doświadczeniami i możliwościami kooperacji – wyjaśniają organizatorzy.

Drugi dzień konferencji gospodarczej poświęcony zostanie współpracy transgranicznej. W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej podpisana zostanie „Deklaracja o wspieraniu MŚP z terenu pogranicza Polsko – Ukraińskiego”.

Zapraszamy MŚP do udziału w wydarzeniu. Nabór prowadzony jest za pomocą formularza zgłoszeniowego tutaj – informują organizatorzy.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Na ścianie budynku UM jest umieszczona tablica o treści – w rocznicę wolnych wyborów 1989 roku. Jest to oczywiscie nieprawda i wierutna bzdura,gdyz po tych „wyborach” prezydentem został Jaruzelski,szefem MSW i wicepremierem Kiszczak a szefem MON gen Florian Siwicki. A 65% parlamentu to czerwone bydlo. Zatem chciałbym zadac pytanie. Kto odpowiada za treść tej tablicy,kto pozwolił na jej umieszczenie i kto wszystkich którzy ją czytaja zrobil w tak zwane czambo?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here