TVP Rzeszów: Nowe miejsca pracy – Spółdzielnia Socjalna Kwiat Roztocza z Cieszanowa

9
Kadr z filmu TVP Rzeszów
Kadr z filmu TVP Rzeszów

Spółdzielnia zatrudnia już 6 osób. Gmina i jej mieszkańcy zyskali w ten sposób salon kosmetyczny i zakład poligraficzny. W całym powiecie lubaczowskim stopa bezrobocia wynosi blisko 18 procent – informuje TVP Rzeszów.

Pani Joanna ukończyła kosmetologię. Zawsze marzyła o pracy w zawodzie. Znalazła ją dopiero w Rzeszowie, ale kiedy za wynagrodzenie nie była w stanie utrzymać się w mieście wróciła do Cieszanowa. Kobieta z bratem i przyjaciółmi założyła w Cieszanowie spółdzielnię socjalną.  Jeden dział spółdzielni to salon kosmetyczny. Drugi dział to poligrafia. Tu drukuje się kalendarze, wykonuje nadruki na porcelanie, drewnie i tkaninach. Choć zleceń przybywa to mogłoby być ich jeszcze więcej. Na liście strategicznych klientów spółdzielni jest samorząd Cieszanowa, który wcześniej udostępnił lokal na poligrafię za symboliczną złotówkę. Samorząd deklaruje, że poprze każdy pomysł, który przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy.

Źródło: TVP Rzeszów

9 komentarze

  1. @anonim. Masz racje warto o tym coś wiedzieć by pisać. Więc tak – obie spółdzielnie muszą zarobić na siebie ( zus, podatki, czynsze, wypłata itp) różnica polega na tym, że socjalna dostaje pieniądze na start (zakup wyposażenia), natomiast dalej o sukcesie, bądź porażce decyduje pomysł i rynek i tu napotyka na swej drodze prywaciarza, dalej już wiesz jakie ma szanse spółdzielnia socjalna:( dodam tylko, że gdyby nie symboliczna złotówka za czynsz to po miesiącu zwijają interes) 🙁 . Dlatego nie ma to racji bytu. Taki to już kraj ta nasza polska. Nie ma co trąbić o sukcesie bo niebawem trzeba ogłosić koniec. Czeka to każdą inną spółdzielnie w każdej innej gminie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here