Kwota 16 mln 352 tys. zł to wartość dwóch umów, które w ostatnim czasie podpisali przedstawiciele Związku Powiatowo-Gminnego Ziemia Lubaczowska. Dzięki tym środkom zmodernizowana zostanie infrastruktura oświetleniowa oraz przeprowadzona zostanie termomodernizacja obiektów w naszym regionie.

Umowy na realizację tych ambitnych przedsięwzięć zostały zawarte z firmami Linter Energia sp. z o. o. oraz PHU REMBUD Roman Siryk.

Modernizacja Infrastruktury Oświetleniowej

Projekt modernizacji infrastruktury oświetleniowej przewiduje wymianę istniejących opraw na energooszczędne oraz budowę nowych, efektywnych energetycznie punktów oświetleniowych. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi 11 854 165,68 zł, a znaczna część środków pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, który przekazał 10 668 749,11 zł na ten cel. Prace będą prowadzone na terenie pięciu gmin: miejskiej Lubaczów, gminy wiejskiej Lubaczów, Horyńca-Zdroju, Cieszanów i Narola, które są członkami Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”.

Modernizacja oświetlenia to nie tylko korzyść dla środowiska, ale również oszczędność energii oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji wynikających z produkcji energii elektrycznej.

Termomodernizacja Obiektów Powiatu Lubaczowskiego

Drugim ważnym projektem jest termomodernizacja obiektów Powiatu Lubaczowskiego, który również jest członkiem Związku. Wartość tych prac wynosi 4 498 155,79 zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi 2 831 250,89 zł. Zakres zadania obejmuje termomodernizację budynku przy ul. Mickiewicza 45 w Lubaczowie, termomodernizację i przebudowę kotłowni w budynku administracyjnym Powiatowego Zarządu Dróg, przebudowę kotłowni w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie, a także budowę nowej kotłowni na potrzeby budynku mieszkalnego wielorodzinnego SPZOZ w Lubaczowie przy ul. Leśnej.

Obydwie inwestycje przewidziano zakończyć w październiku 2024 roku.

Związek Powiatowo-Gminny „Ziemia Lubaczowska” wykazuje się innowacyjnym podejściem do kwestii ochrony środowiska i efektywności energetycznej, co stanowi ważny wkład w rozwój regionu. Przypomnijmy, że pierwotnie związek tworzyły wszystkie gminy z terenu powiatu lubaczowskiego, ale w ostatnich latach opuściły je gminy Oleszyce, Wielkie Oczy i Stary Dzików, które nie widziały korzyści z współtworzenia tej organizacji.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here