Idealnie czyste pranie, wolne od różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym od bakterii, grzybów, roztoczy i innych drobnoustrojów? Środki dezynfekujące pomogą Ci osiągnąć ten efekt! Może się jednak okazać, że wybór właściwego produktu wcale nie będzie taki prosty. Jakie powinny być środki dezynfekujące do prania? Odpowiadamy w tym artykule!

Dezynfekujący proszek do prania 

Właściwości dezynfekujące w standardowych produktach aktywują się dopiero w bardzo wysokiej temperaturze – 60 stopniach Celsjusza. Nie ma to dobrego wpływu na jakość tkanin. Struktura włókien może zostać naruszona, a co za tym idzie – proces niszczenia się materiału będzie znacznie szybszy. Inwazyjne środki mogą być poważnym zagrożeniem dla bardzo delikatnych tkanin. Dlatego wybierając dezynfekujący proszek do prania, warto sięgnąć po taki, który nie wymaga wyparzania. Mr. ZIGGI jest monoproduktem, którego właściwości dezynfekujące aktywują się już w 40 stopniach Celsjusza, dzięki czemu materiały dalej pozostają w świetnym stanie. 

Należy pamiętać, że środki do dezynfekcji powinny przejść wymagające testy laboratoryjne. To właśnie takie badania potwierdzają skuteczność działania produktu oraz bezpieczeństwo dla skóry.

Hipoalergiczne środki do prania

Po proszek dezynfekujący często sięgają osoby, które cierpią na różnego rodzaju alergie – przede wszystkim alergię na roztocza kurzu domowego. Dlatego skład, poza tym, że skuteczny, musi być też antyalergiczny. Produkt nie powinien zawierać silnie działających substancji, na przykład zapachowych – mogą one dodatkowo podrażniać. Proszki hipoalergiczne muszą się także dokładnie wypłukiwać, aby mogły z nich korzystać także osoby o bardzo wrażliwej skórze, w tym dzieci. Dzięki temu jest bezpieczny dla zdrowia, ale i dla tkanin – zobacz, jak prać delikatne tkaniny https://mr-ziggi.pl/jak-prac-delikatne-tkaniny/

Potwierdzenie hipoalergiczności produktu odbywa się poprzez przeprowadzenie testów dermatologicznych. Należy więc sprawdzić, czy środek posiada certyfikat poświadczający bezpieczny wpływ na skórę.

Proszek ekologiczny

Częste pranie może negatywnie wpływać na środowisko naturalne. Ponieważ nie jesteśmy w stanie z niego zrezygnować, powinniśmy sięgać po takie produkty, których działanie będzie nieszkodliwe dla ekosystemu. Zwracajmy uwagę na to, czy skład środków dezynfekujących jest biodegradowalny, czyli wolny od fosforanów i zeolitów. Te składniki są wyjątkowo niebezpieczne dla środowiska wodnego – nie są rozpuszczalne, więc tworzą osady na dnach jezior i rzek. Warto również zwrócić uwagę na warunki, w jakich powstają produkty – czy są przyjazne dla ekosystemu, czy pobierają energię z odnawialnych źródeł, czy stosują metody mające na celu zredukować zużycie prądu. Także opakowania mogą być biodegradowalne – wykonane z materiałów z recyklingu oraz przeznaczone do ponownego przetworzenia. Środki dezynfekujące, podobnie jak wszystkie inne produkty, nie mogą być testowane na zwierzętach.

Wydajne i ekonomiczne środki piorące

Przez częste, regularne wykonywanie prania (na przykład z powodu alergii), możemy odczuć to na naszej kieszeni. Ważne jest, aby środek dezynfekujący był wydajny, a zatem oparty na skoncentrowanej formule. Dzięki temu już nawet niewielka jego ilość pozwoli na wykonanie standardowego, ale i skutecznego prania. Zwykłe opakowanie starczy nam na znacznie dłużej, a my zaoszczędzimy zarówno pieniądze, jak i czas, który poświęcilibyśmy na stanie w kolejkach sklepowych. 

Środki dezynfekujące do prania – jakie powinny być?

Jakie zatem powinny być dobre środki dezynfekujące? Przede wszystkim:

  • – opierające się na składnikach aktywnych w niższych temperaturach;
  • – przebadane laboratoryjnie i dermatologicznie;
  • – hipoalergiczne;
  • – bezpieczne dla środowiska naturalnego;
  • – wydajne i ekonomiczne.

Dzięki tym właściwościom możemy mieć pewność, że nasze pranie będzie nieskazitelnie czyste, dobrze wypłukane, odpowiednie dla wrażliwej skóry, a także tańsze niż w przypadku innych proszków!


1 komentarz

  1. Nie wiem co autor miał na myśli pisząc „Także opakowania mogą być biodegradowalne – wykonane z materiałów z recyklingu oraz przeznaczone do ponownego przetworzenia”, gdyż zawarł trzy grupy produktów w jednym zdaniu: biodegradowalne, z materiałów z recyklingu oraz przeznaczone do ponownego przetworzenia. Teoretycznie jest to możliwe, ale w bardzo specyficznych warunkach – szczególnie biodegradowalność materiałów opakowaniowych jest obarczona wieloma kryteriami (www.okcompost.pl). Przyjmuje się raczej inne definicje: wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu i/lub przeznaczony do ponownego przetworzenia, lub biodegradowalny w warunkach kompostowni.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here