ZUS odpowiada na pytania o 500+ dla niepełnosprawnych

0

Dzisiaj (10.09) do godz. 10:30 eksperci rzeszowskiego Oddziału ZUS telefonicznie odpowiadają na pytania dotyczące świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Już można składać wnioski o świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Jednym z warunków jego uzyskania jest posiadanie orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Rozpatrywanie wniosków rozpocznie się 1 października.

Na nurtujące pytania: Komu będzie przysługiwało świadczenie? Czy będzie przyznawane na wniosek, a jeśli tak – kto może go złożyć? Jakie dokumenty potwierdzą niezdolność do samodzielnej egzystencji? Gdzie i kiedy trzeba będzie zgłosić wniosek o świadczenie uzupełniające? odpowiadają eksperci, z którymi kontaktować się można po numerem telefonu 17 858 61 85.

Od początku września do Oddziału ZUS w Rzeszowie i Inspektoratów (Mielec, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Leżajsk, Przeworsk, Jarosław, Przemyśl, Lubaczów) wpłynęło 642 wnioski, a do Oddziału ZUS w Jaśle – 362 (w tym Inspektoraty: Dębica, Brzozów, Krosno, Sanok).

Szacuje się, że w całym kraju jest 850 tys. osób uprawnionych, w tym w województwie podkarpackim 55 tysięcy (z terenu działania Oddziału ZUS w Rzeszowie – 38 tys. osób, z Oddziału ZUS w Jaśle – 17 tys.).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here