ZUS: We wrześniu dwa bezpłatne szkolenia w Lubaczowie

0

W ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy” Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przy współpracy z gminą Lubaczów, zaprasza na seminarium „e-Składka – proste płatności z ZUS”.  W Lubaczowie odbędzie się również szkolenie informacyjne dotyczące wprowadzonych zmian w ustawie obniżającej wiek emerytalny.

W ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy”, który swoim patronatem objęła gmina Lubaczów, we wtorek 12 września o godz. 9:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie odbędzie się seminarium pn. „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń”. Będzie to szkolenie informacyjne na temat opłacania składek ZUS do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., nadawania Numeru Rachunku Składkowego (NRS), podziału wpłat na ubezpieczenia i fundusze, rozliczenia wpłat w ramach ubezpieczenia i funduszy oraz  korzyści dla płatnika wynikających z wdrożenia e-Składki.

Od przyszłego roku opłacisz składki jednym przelewem na swój numer rachunku składkowego. Zamiast trzech albo czterech przelewów miesięcznie będziesz wysyłać tylko jeden przelew łącznie na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), oraz ubezpieczenie zdrowotne i fundusze (Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych) – czytamy na stronie ZUSu.

Drugie seminarium organizowane w biurze terenowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lubaczowie we wtorek 17 września poświęcone będzie tematyce „Zmian w ustawie wprowadzonych ustawą obniżającą wiek emerytalny” oraz „Praw do emerytury na podstawie art. 88 karty nauczyciela”.

Osoby z terenu powiatu lubaczowskiego zainteresowane udziałem w seminariach mogą zgłaszać pod nr tel. 166320700 wew. 21. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

elubaczow.com, ZUS, lubaczow.com.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here