13.4 C
Lubaczów

Kilkanaście kilometrów na rowerach – w Oleszycach przygotowują się do wyścigu

Podobne wpisy

fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

Kilkanaście kilometrów ścigania na rowerach – taką formę aktywności proponują młodzieży i dorosłym w Oleszycach. I Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także przypomnienie historii regionu i kształtowanie postaw patriotycznych. Rowerowe zawody odbędą się 16 września, ale zgłoszenia można dokonać już teraz.

Wyścig to inicjatywa oleszyckiego Stowarzyszenia „Czas na pomoc”, a jego organizację wsparło także Nadleśnictwo Oleszyce, Publiczne Gimnazjum w Oleszycach oraz miejscowy Urząd Miasta i Gminy. Do rywalizacji przystąpić mogą uczniowie gimnazjum w Oleszycach, młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z terenu powiatu lubaczowskiego. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w wyścigu.

Start i metę wyścigu oraz biuro zawodów usytuowano przy leśniczówce „Zabiała”. Zawodnicy startować będą indywidualnie w odstępach, co 30 sekund. O pozycji w klasyfikacji końcowej zadecyduje czas netto przejazdu trasy. Dla uczestników przewidziany jest posiłek regeneracyjny i napoje, a dla najszybszych zawodników także dyplomy i nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje, warunki uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Stowarzyszenia „Czas na pomoc”.

Wyścig odbędzie się dokładnie 74 lata po śmierci gen. Józefa Kustronia, który w okolicznych lasach, w 1939 roku wraz z żołnierzami 21. Dywizji Piechoty Górskiej, podjął morderczą walkę z Niemcami, którzy ostatecznie okrążyli Polaków. Generał Kustroń odrzucił propozycję przedarcia się ze sztabem na zachód i postanowił zostać ze swoimi żołnierzami do końca. W lasach ułazowskich około godz. 14, seria z niemieckiego dosięgnęła generała.

Trasa wyścigu
Trasa wyścigu


Bądź na bieżąco - obserwuj nas na Facebooku. 

Najnowsze wpisy

15 komentarze

  1. do MKS – haha – z tego co przeczytałem w regulaminie organizatorom zależy nie tylko na wyścigu , ale też i na dobrej zabawie połączonej z lekcją historii – Twoje stwierdzenie – mija się z to celem – jest dla mnie bezsensowne.

  2. Lanos – Jeżeli coś nazywa się wyścigiem i wyznaczone są nagrody dla najlepszych to chyba jednak rywalizacja jest podstawą eventu 😉 a dobra zabawa powinna towarzyszyć temu.
    Z celem mija się ściganie, lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie trasy do 25 km i zrobienie zwykłego rajdu – w takim wypadku stworzone powinny być kategorie, ale z tym pewnie za dużo zachodu 😉

  3. Do nubira – kategorie są ( gimnazjum -chłopcy i dziewczęta oraz open – mężczyzni i kobiety ), patrz regulamin. Poza rywalizacją odbędzie się loteria fantowa dla wszystkich uczestników którzy dojadą do mety, numer startowy jast numerem losu.
    Trasa w 100% nowy asfalt , wyłączona z ruchu kołowego na czas wyścigu.Jedynie 2 ostre niebezpieczne zakręty 90 stopni, które będą wcześniej oznakowane, oraz 2 zakręty dobrze wyprofilowane.

  4. Do nubira – kategorie są ( gimnazjum -chłopcy i dziewczęta oraz open – mężczyzni i kobiety ), patrz regulamin. Poza rywalizacją odbędzie się loteria fantowa dla wszystkich uczestników którzy dojadą do mety, numer startowy jast numerem losu.
    Trasa w 100% nowy asfalt , wyłączona z ruchu kołowego na czas wyścigu.Jedynie 2 ostre niebezpieczne zakręty 90 stopni, które będą wcześniej oznakowane, oraz 2 zakręty dobrze wyprofilowane.
    zapraszam
    Co do chęci – to nam naprawdę się chce.Przeczytaj statut stowarzyszenia i zobacz to co robimy na http://www.czasnapomoc.iap.pl

  5. do organizatora – jak będziecie jechać uważajcie na kamienie. Jacyś młodzi z Dzikowa na motorach szaleli i trochę kamieni poleciało na drogę w paru miejscach.
    Poza tym trasa ok !!!- jeżdżę tam od kilku lat zanim asfalt był.. Wtedy był klimat. Asfaltem każdy może jechać.

    Może II rajd będzie dłuższy aż koło Laszki i Miłkowa ??

  6. Trasa będzie czysta, kamienie zostaną posprzątane w dniu wyścigu. Co do długości trasy, to dopasowaliśmy ją do gimnazjalistów. Myślimy o dłuższej trasie i rywalizacji ze wspólnego startu. Boimy się o bezpieczeństwo zawodników, a poza tym od czegoś trzeba zacząć. Zainterasowanie jest duże, wpłynęło już ponad 20 zgłoszeń (nie licząc uczniów gimnazjum). W przyszłym roku też chcemy przypomnieć Bitwę pod Oleszycami na rowerach. Zapraszamy i oby pogoda nam wszystkim dopisała.
    Po wyścigu w Ratuszu w Oleszycach zapraszamy na koncert piosenki patriotyczno-wojskowej w wykonaniu zespołu kameralnego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Start o 18.30.

  7. Do MKS-haha – wiadomo, kolarzówki były bez konkurencji – ale taka była formuła wyścigu. A może w przyszłym roku organizatorzy utworzą dodatkową kategorię „kolarzowcy „. Faktycznie różnice sprzętowe są bardzo duże i jeżdżący na rowerkach turystycznych, góralach itp. mają bardzo małe szanse w rywalizacji. Może przez tę kategorię wyścig nabierze dodatkowego kolorytu, chociaż jak na pierwszy raz impreza profesjonalnie przygotowana i bardzo udana.

  8. Przemkowi już gratulowałem osobiście, ale jak dla mnie wyścig miał też drugiego bohatera. Pan Marek (organizator imprezy) na trekkingu wykręcił czas jak na szosie! Niezły power w nogach.
    Ogólnie bardzo udana impreza.
    Zdecydowanie przeszła moje oczekiwania.

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

18 cze
Dni Lubaczowa 2025
Miasto Lubaczów
19 cze
Kraina Roztocze
Ziemia Lubaczowska
20 cze
X-lecie Leśnej Chaty
Leśna Chata w Kowalówce
21 cze
Cieszanowska Dycha
"Wędrowiec" Cieszanów
21 cze
III Zlot Pojazdów Zabytkowych
Leśna Chata w Kowalówce
21 cze
Wieczór literacki - Stanisław Jaglarz
Agroturystyka Polanka Horyniecka
27 cze
Roztoczański Festiwal Biegowy
Kresowa Osada
28 cze
Rowerowe Roztocze
Horyniec-Zdrój
28 cze
I Wakacyjny Turniej Szachowy
Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
28 cze
Wieczór literacki - Zofia Nałkowska
Agroturystyka Polanka Horyniecka

Często czytane