Za nami druga edycja Nocnej Rowerowej Drogi Krzyżowej, którą zorganizowała Lubaczowska Grupa Rowerowa „KRESY” oraz Parafia św. Stanisława w Lubaczowie. Wyprawa zgromadziła 66 pasjonatów jazdy na rowerze.

Uczestnicy wyprawy wyruszyli z Lubaczowa w piątkowy (15.03) wieczór i mieli okazję przejechać trasę liczącą 50 kilometrów, rozpoczynającą się przy lubaczowskiej konkatedrze.

Szlak prowadził przez malownicze okolice, obejmując Młodów, Borową Górę, Radruż Zespół Cerkiewny, Horyniec-Zdrój, Wólkę Horyniecką oraz Basznię Dolną. Droga krzyżowa zakończyła się przed obeliskiem upamiętniającym św. Jana Pawła II w Zespole Placówek w Lubaczowie – relacjonuje Wiesław Huk, jeden z uczestników i organizatorów rowerowej wyprawy.

Wydarzenie miało charakter nie tylko sportowy, ale przede wszystkim duchowy. Rozważania na stacjach Drogi Krzyżowej prowadził ks. dziekan Andrzej Stopyra, co nadawało wyprawie wyjątkowy wymiar. To była pewnego rodzaju możliwość refleksji i spotkania z własną wiarą w niezwykłej atmosferze nocnej podróży.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział oraz zapraszają do kolejnych, podobnych inicjatyw, które integrują społeczność lokalną i umacniają więzi duchowe.

Galeria zdjęć, fot. Wiesław Huk.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here