Każdy miłośnik dwóch kółek i aktywnego spędzania czasu z innymi może wziąć udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w „Hołdzie pomordowanym mieszkańcom Lubaczowa”, który odbędzie się w niedzielę, 24 września. Wyjazd planowany jest o godzinie 14:00 z placu przy Konkatedrze w Lubaczowie.

Głównym celem Rodzinnego Rajdu Rowerowego jest oddanie hołdu pomordowanym mieszkańcom Lubaczowa oraz upamiętnienie ich pamięci. Trasa obejmie więc kilka miejsc związanych z tragicznymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej.

Pierwszym przystankiem będzie mogiła pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w Lesie Niwki. Na miejscu odmówiona zostanie modlitwa. Uczestnicy złożą też wiązanki kwiatów. Kolejnym punktem trasy będzie Dąbrowa, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca pomordowanych mieszkańców. Tam zapalone zostaną znicze, aby oddać hołd ofiarom. Później zaplanowane jest rozpalenie wspólnego ogniska, które stworzy atmosferę integracji i refleksji. Będzie to również okazja do spędzenia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Następnie uczestnicy powrócą do Lubaczowa przez Lisie Jamy. Trasa w sumie będzie liczyła około 20 km, więc zachęcamy do przygotowania odpowiedniego wyposażenia rowerowego i zaopatrzenia się w wodę.

Organizatorami Rajdu są: Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie, Lubaczowska Grupa Rowerowa „Kresy”, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Rycerze Kolumba.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here