Promesa na 750 tysięcy złotych od wojewody dla powiatu lubaczowskiego

8
fot. uw.rzeszow.pl

W sumie 14,5 mln zł otrzymają w sumie podkarpackie samorządy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła promesy przedstawicielom 21 powiatów. Powiat lubaczowski może liczyć na przekazanie 750 tysięcy złotych. Promesę z rąk wojewody odebrał wicestarosta Krzysztof Szpyt.

Dzięki tym środkom samorządy będą mogły wyremontować drogi, mosty i inną infrastrukturę komunalną zniszczoną przez powódź, huragan lub gradobicie. Samorządy otrzymają dotacje po wyłonieniu wykonawców inwestycji i podpisaniu umów z wojewodą podkarpackim, dlatego powinny jak najszybciej przystąpić do procedur przetargowych. Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska zwróciła uwagę na to, że pieniądze mogą być wykorzystane na wskazane przez powiaty zadania: „Dofinansowanie może być przeznaczone na realizację inwestycji, które zostały pozytywnie ocenione przez komisję wojewody ds. weryfikowania szacunków strat w infrastrukturze komunalnej”. Dodała, że w wyniku oszczędności poprzetargowych pozostałe pieniądze można wykorzystać na inne zadania, po wcześniejszym zawnioskowaniu do wojewody.

Środki na usuwanie skutków powodzi pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. To druga transza promes w 2012r. W sumie, w tym roku podkarpackie samorządy otrzymały ponad 91 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

elubaczow.com, pah, uw.rzeszow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

  1. POmoc POpieram ale juz mi samemu nie wystarcza na skromne życie dzięki Premierowi Słońce Peru, a mam na utrzymaniu dziecko, dom i psa. Żremy ziemniaki otrzymane za kilka złotych od znajomego rolnika i wszystkie jarskie potrawy, mięso jest 2 razy w tygodniu ( z promocji w Tesco). POzdrawiam.
    POlecam!!!
    POdodobno dla obywateli dobra podatek katastralny zostanie wprowadzony.
    1% wartości nieruchomości rocznie!!!
    POlecam!!!!!

  2. Prawie milion ludzi mieszkających na wsi pozostaje bez pracy – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Bezrobocie w sektorze rolnictwa może być nawet dwukrotnie wyższe ze względu na osoby niezarejestrowane w Urzędach Pracy.W maju w urzędach pracy zarejestrowanych było ponad 866 tys. bezrobotnych zamieszkałych na wsi. To ponad 20 tys. więcej niż przed rokiem, a zarazem najwięcej od pięciu lat. Oznacza to, że 43 proc wszystkich bezrobotnych pochodzi ze wsi – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here