Fot. PUW

Śp. Katarzyna Załoga – Sybiraczka z Koła Terenowego w Lubaczowie uhonorowana została Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyróżnienie odebrała wnuczka p. Katarzyny – Beata Załoga.

W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP. Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami dla Niepodległej, działalnością na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, kultury polskiej, społeczności lokalnej, upowszechnianiem i kultywowaniem historii Polski, propagowaniem polskiego folkloru, działalnością społeczną, duszpasterską i charytatywną, zasługami w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

W czasie uroczystości Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, w imieniu śp. Katarzyny Załogi – Sybiraczki z Koła Terenowego w Lubaczowie, odebrała wnuczka Beata Załoga. Śp. Katarzyna Załoga otrzymała Medal w maju 2020 roku, jednak ze względu na pandemię koronowirusa uroczystość odbyła się dopiero teraz.

To nie pierwsze uhonorowanie Pani Katarzyny Załogi. Za swoją pracę na rzecz środowiska kombatanckiego została ona wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi i związkowymi. Otrzymała Odznakę Honorową Sybiraka, Krzyż Zesłańców Sybiru. W 2018 roku odznaczona została Medalem Pro-Patria, a w 2019 roku – Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. NORMALKA- BŁĄD W ARTYKULE…
    „otrzymała Medal w maju 2010 roku, jednak ze względu na pandemię koronowirusa uroczystość odbyła się dopiero teraz.”
    W 2010 roku jeszcze nie było koronawirusa… No chyba że o czymś nie wiem…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here