fot. Jerzy Żygadło, PUW

W Rzeszowie rozpoczął się cykl spotkań konsultacyjnych z samorządowcami dotyczących projektu programu rządowego wsparcia finansowego dla obszarów przygranicznych na Podkarpaciu. O środki będą mogły aplikować m.in. samorządowy z powiatu lubaczowskiego.

Jak zapowiedział dziś w Rzeszowie Jacek Protas, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej  dofinansowania w wysokości 80 procent będą mogły zostać przeznaczone na różne cele. Wymienia się tu: poprawę transportowej infrastruktury drogowej oraz bezpieczeństwa drogowego, rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury dla ochrony środowiska naturalnego, stworzenie warunków do rozwoju zrównoważonej turystyki i poprawa stanu infrastruktury edukacyjnej, zdrowotnej i społecznej.

Źródłem finansowania realizacji programu będą pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa, a na Podkarpacie ma trafił 125 mln złotych. Najpierw program zostanie przedyskutowany z samorządami (u nas dotyczy to powiatów: lubaczowskiego, jarosławskiego, bieszczadzkiego, przemyskiego oraz Przemyśla), a później zajmie się nim rząd. Środki na realizację zostaną przekazane jeszcze w tym roku.

Maksymalna kwota dofinansowania w ramach jednego wniosku wynosi 2 mln złotych. Jeden samorząd może otrzymać dotacje na realizację maksymalnie dwóch zadań inwestycyjnych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here