Klub Nordic Walking „Spring” Horyniec-Zdrój z sukcesem wziął udział w Pucharze Świata Nordic Walking Tirano we Włoszech. Nasi zawodnicy stanęli na podium.

Klub reprezentowało 6 osób. Nasi zawodnicy wrócili z trzema miejscami na podium w rywalizacjach indywidualnych oraz z jednym pucharem za trzecie miejsce w kategorii „rodzina”. Puchar ten odebrali Państwo Kubisznowie.

W kategoriach wiekowych z podziałem na K/M na dystansie 5 km Tadeusz Kubiszyn zajął pierwsze miejsce, Wiesława Kubiszyn i Piotr Gudz-Kiciński zdobyli trzecie miejsce. Na czwartej pozycji uplasowała się Iwona Zapalska, a Danuta Kurdybacha zajęła szóste miejsce.

Natomiast na dystansie 10 km Mirosław Kubiszyn zajął czwarte miejsce. Z kolei w sztafecie mix (4 x 2 km), w składzie: Iwona Zapalska, Wiesława Kubiszyn, Piotr Gudz-Kiciński i Tadeusz Kubiszyn, Klub Nordic Walking „Spring” Horyniec-Zdrój zajął czwarte miejsce.