Samorządy gminne z powiatu lubaczowskiego przygotowują się do dystrybucji i sprzedaży węgla. Na chwilę obecną szacują zainteresowanie, by móc zrealizować to zadanie i zamówić surowiec dla mieszkańców.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę (02.11) ustawę o dystrybucji węgla przez samorządy. Dzięki dopłacie z budżetu państwa, samorządy będą mogły kupić węgiel u importerów za maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę, czyli niższej niż rynkowa cenie. Następnie gmina, spółki gminne, czy związki gminne będą sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

Co bardzo istotne, węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu tylko mieszkańcy, którzy są uprawnieni do dodatku węglowego. Efektem działań ma być lepszy dostęp do surowca i niższe ceny dla obywateli.

Już od jakiegoś czasu samorządy gminne z powiatu lubaczowskiego przygotowują się do tej „operacji węglowej”. Problemem jest jednak infrastruktura, a właściwie jej brak. Sprawa była poruszana m.in. na sesjach poszczególnych rad gmin.

– Widzimy już w jakim kierunku legislacja zmierza, ale jednocześnie w rozmowach, które toczą się na poziomie wielu gmin, widać, że sami sobie z tym nie poradzimy. Nie mamy infrastruktury, która pozwoliłaby nam na dystrybucję węgla do mieszkańców – tłumaczył burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Podkreślił, że prowadzone są rozmowy z podmiotami zajmującymi się dystrybucją węgla na naszym terenie, by wejść z nimi we współpracę. W podobnej sytuacji są inne gminy z powiatu lubaczowskiego, które żeby odpowiednio przygotować się do tego zadania, przystąpiły do wstępnego oszacowania ilości węgla kamiennego (groszek/orzech oraz miał) niezbędnego do zamówienia dla swoich mieszkańców. Takowe zapotrzebowanie, uprawnieni mieszkańcy mogą zgłaszać w poszczególnych urzędach gmin. Po tym, jak wiadomo będzie o jakiej skali zamówień jest mowa, podjęte mają być kolejne działania zmierzające do sprzedaży surowca mieszkańcom.

Zgodnie z przekazywanymi informacjami, węgiel po preferencyjnej cenie będzie można kupić w dwóch transzach po 1,5 tony w terminie do końca 2022 roku i od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

44 komentarze

 1. Bardzo dobry pomysł, niestety w powiatach w których rządzi Platforma Obywatelska, partia nie rolnicza PSL i Lewica specjalnie blokuje się sprzedaż węgla działając tym samym na szkodę obywatela i będą jeszcze głośno krzyczeć, że to wina PiS.

 2. Ja kupiłem Polski węgiel na stacji w Lubaczowie bez żadnego problemu. Bez zapisywania się, zadzwoniłem i kupiłem, panie były bardzo miłe choć odbierały pewnie setki telefonów.
  I wiecie co Państwo Polskie mi za węgiel zapłaciło 3 tysiące złotych, czyli węgiel na zimę mam za darmo. Polska to piękny kraj z mądrym rządem.

  • Węgiel dostałeś za darmo 😀 Ludzie stoją w kolejkach do kolejek pod kopalniami i nie mogą nawet do toalety wyjść by ktoś w kolejkę im się nie wbił. Składają się na transport by ktoś przywiózł im węgiel z kopalni. Wiele innych kombinacji jest robione. A tu nagle znajduje się gość, który mówi i pisze, że sobie jak to normalny klient bez problemu sobie kupił węgiel. I to przy setkach telefonów. Cud normalnie. Wiesz co zapraszam do ,,Wiadomości: TVPiS. Tam szukają takich ludzi jak Ty. W kraju jest histeria związana z kupnem węgla i niczym tego nie przykryjesz. Tak się chwalisz dodatkami węglowymi. A tutaj nagle okazuje się, ze tych pieniędzy może braknąć. Europoseł PSL Adam Jarubas dotarł do listu Wojewody Świętokrzyskiego z PiS-u do tamtejszego samorządu i się okazało, że Ministerstwo Klimatu dało jedynie 15% wnioskowanej i kasy nie ma. https://www.money.pl/pieniadze/zamieszanie-wokol-dodatku-weglowego-w-kielcach-urzednik-ostrzega-samorzady-i-traci-prace-6830256744889024a.html A co zrobił PIS z pracownikiem, który pokazał prawdę, ze nie ma pieniędzy. Zwolnił i to publicznie. PiS to nie jest mary tylko cwany rząd. Sobie przyznają nagrody i dają podwyżki. Tak jak w Ministerstwie Klimatu i Środowiska gdzie przyznali sobie nagrody za Odrę co spartaczyli sprawę na dekady. Każdy mądry rząd nie nakładał embargo bez przygotowania. PiS miał wystarczająco dużo czasu by zabezpieczyć Nas na zimę. A nie robił praktycznie nic do lipca a i od tamtej pory błądzi jak dziecko we mgle. Kraj z kopalniami z węglem ma problem z węglem. Coś tutaj nie gra. I piszesz, ze Państwo Polskie Ci zapłaciło. Chyba za pisanie tych głupot na zlecenie PiS już sobie nazbierałeś na tonę węgla. A Polska to piękny kraj. Mam nadzieję, ze PiS nie zniszczy jej do końca bo społeczeństwo już tak skłócił, że przez dekady będzie trzeba odbudowywać pozytywne więzi łączące ludzi w naszym społeczeństwie.

   • Zamknąłbyś się grafomanie, bo twoje brednie już wychodzą wszystkim uszami. Czep się jakiejś uczciwej pracy zamiast się tu wywnętrzać z własnej głupoty. A najlepiej wyjedź z tego znienawidzonego kraju, od tych znienawidzonych rodaków. Nikt tu po tobie płakać nie będzie. Zapewne dobrze byś się poczuł w moskwie, stolicy kraju demokracji i dobrobytu.

    • AntyPiS przesadza z tą swoją krytyką PiSu (tak samo Polak2010 przesadza z wychwalaniem PiSu i krytykowaniem opozycji), ale może dobrze by się poczuł nie w Moskwie, ale w Polsce rządzonej przez inną opcje polityczną? Dlaczego Wy, niektórzy zwolennicy PiS uważacie, że jak komuś się nie podoba ta partia to nienawidzi Polski i Polaków? Polska i patriotyzm to nie tylko PiS.

    • Emil. Pracuję i jestem przedsiębiorcą i widzę co się dzieje i tym bardziej wyostrza się mój język tym jak naszym kosztem przedsiębiorców PiS sobie robi politykę bo za ten cały socjal płacą przedsiębiorcy m.in. poprzez ZUS. Bez przedsiębiorców system wypłacalności przestałby istnieć a Polska by zbankrutowała. A w nagrodę to PiS dociska właśnie ludzi, którzy pracują na rzecz kraju i dają ludziom pracę. PiS rozpromował lenistwo bo wręcz ludzie tracą na tym, ze pracują. Albo mają tyle samo co by pracowali tylko bez pracy. Dlaczego mam wyjeżdżać z Polski? Kocham ten kraj i chcę by był lepszy tu na miejscu a nie z niego uciekać bo coś mi się nie podoba tak jak PiS zostawi Cię na lodzie jak przegra wybory. Nie trawie głupoty i kłamstwa. Dlatego PiS tak wielce wyjaśniam. A z Moskwą to PiS ma wiele wspólnego. To PiS-owi marzyła się druga Moskwa co czym świadczyły bardzo dobre stosunki w Madrycie w styczniu tego roku. Tylko PiS nie jest na tym etapie propagandy, że ludzie wszystko złapią jak pelikany i są jeszcze ludzie co powiem nieskromnie tacy jak ja co patrzą na ręce PiS-owi. A propos Moskwy mówisz, że bym się dobrze czuł? Hm ciekawe skąd wiesz. Może poopowiadasz mi jako lokals trochę o tym mieście bo widzę, że się znasz na Moskwie 😀

     • Daruj sobie. Co napiszesz to głupsze. Jesteś tak zaślepiony nienawiścią że nie potrafisz już obiektywnie oceniać faktów. Przeinaczasz, przekręcasz, dodajesz bzdury powielane przez „orłów” tzw. totalnej opozycji. Ani nie warto się z tego śmiać ani współczuć. Głupim nie trzeba współczuć, trzeba ich leczyć. Ciebie nie warto.

  • Nie mieszkam w Lubaczowie już od paru ładnych lat i nie znam zbyt dobrze sytuacji politycznej w Polsce ale takich dyrdymałów jak pisze Polak2010 nie da się czytać! Podejrzewam, że nawet Goebels nie posunął by się do takiej propagandy.

  • Widać, że facet jest już wieloletnim hodowcą co zakupił ten australijski węgiel z importu nie jeden węgiel do hodowli wykorzystał. I jakoś węgiel się palił. Ok może nie było odpowiednich warunków, ale nie pomijajmy jeszcze innych rzeczy, które mówił: ,,Po dwóch dniach pracownik przyszedł z płaczem: „szefie, ten węgiel nie pali się w żadnym z tych pieców”. Ta sytuacja z palnikiem była pokazaniem tego, że się uznali, że inaczej nie zwróci się uwagi na ten problem. Było na łopacie ok. Ale było też w piecach. Jak już jakąś sprawę przytaczasz to przedstawiaj ją całościowo a nie jak ,,Wiadomości: TVPiS wyrywasz sobie części co Ci pasują a potem dorabiasz do tego teorię.

 3. Płaczecie jak dzieci, jakbym słyszał te marmolady z PO co tylko narzekają, wszędzie widzą zagrożenie, a sami jak byli u władzy to guzik dla obywateli zrobili. Jeśli tak nie jest to proszę o wymienienie jakiegoś przykładu tylko nie e o drużynie bo ona jest wszędzie w Europie a tam PiS nie ma władzy. W czy oni byli lepsi i czy miałeś lepiej za nich.

 4. Jedno bylo dobre. Mozna bylo wynieść 600 tysięcy w reklamówce z pewnej sieci niczym cukierki i bylo git. Tak, rozumiem teraz to wina Ziobry sluzb, itd. A donaldinho sam się wsypal. Przecież ten gad parszywy nigdy nie powiedział co ma do zaproponowania, coby zmienil , tylko pis pis pis i tak sto razy.

 5. Rad i Pppp. I wy wierzycie w tę łapówkę. Samo to, że największą imbę robi się o samą reklamówkę z Biedry to mnie śmieszy. ,,Ciemny lud to kupi” jak to napisał kiedyś Kurski. Skoro PiS jest tak pewny to dlaczego Tuska nie zatrzymali skoro Tusk miał tam maczać palce. A tu tylko rzucili tę reklamówkę bo Tusk powoływał się na tego świadka i nagle cisza z obu stron. Widać, że to zemsta PiS-u za gadanie Tuska, ze PiS podsłuchiwał opozycję poprzez Falentę a ten sam Falenta taśmy sprzedawał ruskim. Rad. Osobiście mi się żyje lepiej teraz. Ale nie z powodu polityki tylko własnej pracy. Nie zamierzałem, nie jestem i nie zamierzam być darmozjadem na socjalu. Kiedy zmieniała się władza byłem na studiach a obecnie sam na siebie zarabiam. Nie miałem jeszcze firmy i innych rzeczy. Jak to młody człowiek układający sobie życie po studiach. Co do drożyzny. Tak jest ona wszędzie, ale u Nas to idzie jak terapia szokowa a wielu krajach UE zwałszcza tych zachodnich narzekają, że drogo, ale nie ma takich sytuacji jak w Polsce gdzie firmy wysiadają bo koszty urosły w jednym momencie monstrualnie. Nie tylko prąd, woda czy gaz, ale i surowce czy narzędzia do pracy. Choćby w Rzeszowie po 53 latach upadła kwiaciarnia Róża na Dąbrowskiego czy po 8 latach Burger Store. To są owoce zaniedbań PiS-u. Pppp o reklamówce już swoje napisałem. A co do tego co ma Tusk do zaproponowania. W przyszłym roku są wybory. I po stronie władzy i pozycji jeszcze wiele się dzieje i nie wiadomo w jakiej konfiguracji to wszystko się zrobi. Tusk jest doświadczonym politykiem i wielu na niego patrzy dlatego waży słowa i swoje działania bo co powie może być użyte przeciwko niemu np. kiedy będzie chciał z kimś pójść do wyborów. Na konkrety trzeba jeszcze poczekać do kampanii jak się zacznie walka o władzę a będzie ona bardzo zażarta i brutalna. Obstawiam, że takiej kampanii jaka będzie w 2023 roku to będzie najbrutalniejsza kampania w najnowszej historii Polski i wiele tego co się dzieje jest podporządkowane temu co ma się wtedy stać.

   • Emil. Zobacz na swoje komentarze. Ty nie umiesz dyskutować. Zachowujesz się jak burak bez argumentów. Czy powielam to co mówi opozycja. Tak powiela bo od tego jest opozycja by krytykować władzę jak się źle rządzi. Nie muszę jak Ty przytakiwać jak wymarzony obywatel PiS-u czyli wierzący w PiS jak w Boga, zgadzający się na wszystko be zająknięcia i tylko przytakujący. Piszesz o faktach. Ile razy tutaj już Polak2010 przegrywał z faktami. Nawet tutaj napisał, że PSL nie robi takich punktów węglowych a tu pyk Osioł pięknie go wyjaśnił właśnie faktami a nie propagandą, którą wygląda na to Ty też jesteś nakarmiony. Najpierw sam naucz się dyskutować a potem ludzi rozliczaj. Widzisz igłę w czyimś oku nie widząc belki w swoim.

    • Posłuchaj pajacu, jesteś namolnym upierdliwym mękołą, powtarzającym w kółko te same bzdury. Nie mam ochoty dyskutować z kimś kto ma klapki na oczach i kilka wyuczonych banałów. Chciałbyś oceniać rządzących, a znasz się na rządzeniu jak putinek na prowadzeniu wojny. Nie pleć tu nam, że jesteś przedsiębiorcą, bo ktoś tak ograniczony nie dałby rady na rynku. Zero własnego myślenia, zero własnych poglądów, zero intelektu. Tylko hejt na rząd, powtarzanie do bólu tych samych „argumentów”. Co gorsze, każdy kto myśli inaczej niż ty, jest oczywiście wyznawcą pis-u, wyszkolonym przez tvp. Bo nic innego ci twoja ograniczona makówka nie wymyśli. Obrażasz każdego, kto ci nie przytakuje, a innym zarzucasz nieumiejętność dyskutowania. Zagnoiłeś forum na zlubaczowa, aż wszyscy mieli ciebie powyżej uszu. Teraz robisz syf tutaj, zanudzając innych swoimi grafomańskimi wypocinami. Uważam że masz ze sobą spory problem, wobec którego medycyna jest bezradna.

     • Tylko potwierdzasz moje słowa swoimi komentarzami, że zachowujesz się jak burak i cham bez argumentów. I to sam zrobiłeś. Nie musiałem nic robić. Nie piszę w kółko tych samych bzdur. Tobie chyba forumowicz się pomylił. Z takimi tekstami to do Polaka2010. Tekst z klapkami to też jemu możesz przypisać. Oceniam rządzących bo mogę i mam wiedzę do tego. PiS rządzi naszym krajem i jako obywatel mogę wyrażać swoje zdanie o rządzie i żaden emil nie będzie próbował mnie zamknąć bo jego kochany PiS atakuję i jak ktoś taki jak ja według niego ma prawo istnieć. Piszesz, ze kłamie, ze jestem przedsiębiorcą. A widzisz nie kłamię i skoro utrzymuję się na rynku to jakąś wiedzę posiadać muszę bo inaczej człowiek by zamknął interes bo za PiS bycie przedsiębiorcą jest być ciężko i to większość przedsiębiorców Ci to powie. Są dociskani do muru by kasy na socjal starczyło. Emil. Czy kiedykolwiek nazwałem kogoś wprost idiotą, głupkiem czy innymi słowami tylko dlatego, że ktoś w PiS wierzy. Nie obrażam nikogo na prawo i lewo. Ja zważam na słowa. I to takich jak Ty właśnie boli, że nie rzucam tak jak Ty per ,,pajacami” itp. Powiem Ci szczerze mam nawet przyjaciół co są za PiS-em i drę z nimi kotów. Nie drę bo wiem, że druga strona sama się musi przekonać. Ale potem nie raz była piękna satysfakcja jak ktoś powiedział ,,Miałeś rację”. I to nie z przytakiwania tylko z przekonania. Najwyżej sobie poprawimy normalnie złośliwości typu ,,o tu źle zrobiło bo…” i tak dalej. Zawsze podkreślam tutaj czy na zlubaczowa, że ważny dla mnie jest poziom dyskusji. I niestety Ty ją obniżasz takimi słowami jak: ,,pajacu”, ,,ograniczona makówka”, ,,grafoman” , ,,można już wodę spuścić” ( w kontekście, ze według Ciebie moje słowa nic nie warte), ,,wyjedź z tego znienawidzonego kraju” czy ,,dobrze byś się czuł w Moskwie”. To są wszystko cytaty z Twoich komentarzy. Czy to nie obniża poziomu dyskusji. Dla mnie właśnie używanie takiego słownictwa to brak argumentów z dodatkiem chamstwa, które obniża dyskusję. Pojawiłem się na forum zlubaczowa dlatego, że stworzyło się propagandowe kółko wzajemnej adoracji. Jako, że byłem niewygodny został wprowadzony wymóg rejestracji, żebym nie komentował albo chociaż się ujawnił a tu okazało się, że dzięki temu, że taki Polak2010 był zarejestrowany bo raz nie wiem czy zmieniał nick na stronie czy coś innego, ale jego komentarze były z imieniem Piotr. A potem to tylko wystarczyło dobrze poszukać kim on jest. Poza tym zlubaczowa to niestety tuba propagandowa PiS-u i jest portalem mocno sprzyjającym PiS-owi co widać zwłaszcza przy wyborach. Przeczuwam też, żę ta forma komentowania po logowaniu od pewnych wynika z presji wysoko postawionych osób z PiS-u z naszego powiatu którym nie w smak było krytykowanie PiS-u i, że to miało wiele pozytywnego odbioru co było widać po ocenach w reakcjach. Skoro miałem tam zawsze wiele pozytywnych reakcji i dobrych ocen to dlaczego piszesz, ze ludzie mieli mnie dość. Chyba tacy jak Ty bo prawda bolała. Tam wielu próbowało mnie zniszczyć wieloma metodami. Nawet podszywając się pod moją osobę oraz jeszcze jedną, która również krytykowała PiS. To dopiero było świństwo. Albo o 23 w pewną sobotę nagle z +13 liczba zeszła na -13. Jak w ciągu godziny czy dwóch bo o 22 patrzyłem na forum i o 24 nagle tyle osób zminusowało. A potem jak dopytałem o tę akcję polaka2010 to nagle przestał do mnie się odzywać. Dziwne to było. Najwyraźniej złapałem go na gorącym uczynku. Nie bez kozery też jest tam zablokowany mój nick pod tą nazwą co mam tutaj bo ludzie gadali o AntyPiSie i uwierz mi do mnie te informacje docierały z pozytywnym feedbackiem. Ja nie mam problemu ze sobą. To tacy jak Ty mają problem ze mną bo nie mają jak mnie legalnie uciszyć 😉 Wyszło długo, ale wolę wypowiedzieć się w całości a nie po pisowsku półprawdami i niedopowiedzeniami.

 6. Do AntyPiS-a. Jesteś tylko szczeniakiem, któremu internet daje złudne poczucie wyrwania się spod kurateli rodziców. Masz narcystyczną skłonność do przypisywania sobie racji na każdy temat. Ja, mnie, mi, wiem, znam, umiem, potrafię. To styl twoich wypowiedzi. Bez opamiętania się lansujesz co wskazuje na ciężkie kompleksy i problemy z osobowością. Nie będę z tobą dalej dyskutować, bo szkoda czasu i klawiatury. Możesz pisać co chcesz, jak chcesz. Już zdominowałeś dyskusję na tym forum swoimi słowotokami, aż się niedobrze robi. Dyskutować nie umiesz, potrafisz tylko tłoczyć na siłę swoje „jedynie trafne” poglądy. Żegnam bez żalu i nie licz na to, że mnie jeszcze skłonisz do jakiejś niby-dyskusji.

  • Znalazł się ,,Murański” lubaczowskiego forum. Nawet nie oczekuję od Ciebie emilu odpowiedzi. Po raz kolejny pokazałeś tylko, że to Ty nie potrafisz dyskutować i tylko wyzywasz. Nie jestem żadnym szczeniakiem ani narcyzem. To Ty tutaj wyzywając mnie w różnej formie wywyższasz się wobec mnie. Nigdzie nie piszę, że jest moja racja i tyle. Wyrażam swoją opinię z którą można się zgodzić lub mnie. Można mi zwrócić uwagę, że może czegoś nie dostrzegam lub ktoś patrzy na coś inaczej. Ty jedyne co piszesz to hejty ad personam wobec mnie. Tak samo się nie lansuję. Jakbym miał się lansować to nie pisałbym przecież pod nickiem tylko imieniem i nazwiskiem. Skoro się żegnam to również życzę Ci wszystkiego dobrego. Potrenuj sobie jak się rozmawia z ludźmi bo coś Ci chyba pod tym artykułem Ci nie wyszło 😉

 7. Pooglądałem też filmik tych Błaznów z opozycji o węglu który stał się błotem, boki zrywać hahahahahaha przecież to był węgiel BRUNATNY i wszyscy wiedzą jak on się zachowuje w kontakcie z wodą hahahaha i sprowadził go prywatny przedsiębiorca.
  Błazny z opozycji pewnie się nawet modlą do diabła o to żeby zima była mroźna tzw. ,,zima stulecia,, i to by była wina PiS

  • A czym niby ten węgiel był sprowadzany. Jako część tratwy? Jak się coś nie tak z węglem to nie wina Państwa tylko prywatnego przedsiębiorcy. Czyli PiS nie wie co się w swoim kraju dzieje. Do diabła to co najwyżej Ty się modlisz. Zapewne zdjęcie Dudy i Kaczyńskiego masz powieszone na ramkach tam gdzie święte obrazy. A ja już czekam na Twoje ,,modlitwy” po 2023. PiS już takiej władzy w Sejmie mieć nie będzie.

  • Po co prowokujesz tego przygłupa? Żeby nam tu dalej wypisywał swoje durne epistoły? Chcesz prowadzić dyskusję z kimś, kto o dyskusji wie tyle co Eskimos o surfingu? Przyjrzyj się jego postom i może zauważysz, że to jakiś przerośnięty małolat, który tu odreagowuje swoje kompleksy. U mnie nick ma zmieniony z AntyPiS na „przedsiębiorca” hahaha.

   • Jeśli myślisz, że zostawię to publiczne obrażanie mnie bez odpowiedzi to się mylisz. Niby dałeś sobie spokój ze mną a dalej o mnie wypisujesz. Pisałeś o tym, że to ja obrażam ludzi dookoła. Zobacz na swoje komentarze. Rzucasz wyzwiskami i tyle. I to według Ciebie jest dobra dyskusja by się obrzucać wyzwiskami? Dla mnie to przejaw Twojego chamstwa a nie umiejętności dyskusji. Jeszcze raz Ci piszę. Najpierw zmiany zacznij od siebie a potem wymagaj od innych.

   • Proponuję, Tobie emilu i innym komentatorom, więcej obiektywizmu. Krytykujesz AntyPiSa, a czym się różni od niego Polak2010? Niczym, oprócz tego, że pisze dużo krócej. I w przeciwieństwie do AntyPiSa w ogóle nie dyskutuje (bo uważa myślących inaczej za osłów), tylko wykłada swoje poglądy. I po trzecie: ma poglądy podobne do Twoich, więc jego komentarze są OK?

    • Ośle tylko pozwól, że wtrącę. Nie dam się przyrównać do Polaka2010. To co ja piszę a co on to co innego. Moje komentarze są głównie odpowiedzią na czyjś komentarz a nie napisane tak jak Polak2010, który zaczyna zazwyczaj wątki wrzucając jakieś propagandowe komentarze. Wiadomo czasem napiszę coś od siebie jako komentarz tak jakby od siebie, ale są to w mniejszości bo nie mam wtedy potrzeby odpowiedzieć komuś lub odnieść się do jego słów. Taka właśnie to jest różnica 😉

    • Uważam że Polak świadomie prowokuje i ma niezły ubaw, jak AntyPiS da się podpuścić i zaraz wysmaży swoją epistołę na pół strony. Nie oceniam poglądów ani jednego, ani drugiego, to ich sprawa. Natomiast forma przekazu drażni, zwłaszcza tego, który zieje tu chorobliwą nienawiścią do pis-u.

     • Emilu. Jesteś w błędzie. On nie prowokuje. On tak na serio myśli. Nie da się tyle prowokować kogokolwiek już kilka lat. Rozumiem, że może Ci przeszkadzać, ze za dużo piszę, ale tak wychodzi jak chce się wszystko wytłumaczyć i uargumentować by nie był to hejt a krytyka. Do tego emil na spokojnie teraz sobie przemyślałem co i jak piszesz i to co napisałeś choćby o ,,spuszczaniu wody” to już raz ktoś pod innym nickiem tutaj to wstawiał. Słowo w słowo. Oprócz tego był jeszcze jeden o ,,bezradności medycyny”. Może to takie moje wrażenie i jestem w błędzie, ale po tym pierwszym wyrażeniu to wydało się dziwne, że praktycznie taki sam komentarz słowo w słowo. I to całe zdanie wręcz. A dlaczego mam takie wątpliwości? Wiele tutaj i na drugim portalu padło różnych akcji na mnie, więc wolę skonfrontować te wątpliwości z adwersarzem.

 8. Nie można dyskutować z faktami. Stwierdzone jest ,że Pis ma największe poparcie w grupie ludzi z wykształceniem podstawowym . W miarę wzrostu wykształcenia poparcie dla Pisu spada, a wśród ludzi z wykształceniem wyższym magisterskim jest dramatycznie niskie. I to jest odpowiedź na twoje wątpliwości Emilu, gdzie jest więcej ludzi inteligentnych „inaczej”…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here