W poniedziałek (17.06) w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG uroczyście przekazano obowiązki Komendanta oddziału gen. bryg. SG Tomaszowi Zybińskiemu. To doświadczony w służbie oficer pochodzący z Przemyśla.

Uroczysty apel, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru w związku ze zmianą na stanowisku Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG, rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Głównemu Straży Granicznej. Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o odwołaniu z zajmowanego stanowiska dotychczasowy Komendant BiOSG gen. bryg. SG Andrzej Popko pożegnał się ze sztandarem oddziału. Generał podziękował za owocną współpracę szefom współdziałających służb i instytucji oraz funkcjonariuszom i pracownikom oddziału. Wszystkim życzył sukcesów i wytrwałości w realizacji zadań.

Nowym szefem podkarpackich strażników granicznych został gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, który założył mundur Straży Granicznej w 1995 r., kiedy to rozpoczął służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Granicznych Punktach Kontroli SG w Korczowej i w Medyce. Kolejnym etapem jego kariery była służba w Wydziale Operacyjno-Śledczym w Bieszczadzkim Oddziale SG, gdzie został awansowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału. Od grudnia 2014 r. realizował obowiązki służbowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej na stanowisku Zastępcy Komendanta Oddziału. 11 lutego 2023 r. został powołany na stanowisko Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 15 maja 2023 r. podczas Centralnych Obchodów Święta SG w Krakowie oficerowi nadano stopień generała brygady Straży Granicznej. Podczas apelu wręczono także medale oraz okolicznościowe odznaki.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here