Członkowie Klubu Nordic Walking „Spiring” Horyniec-Zdrój wzięli udział w Podkarpackim Pucharze Nordic Walking – Liga Wschodu „Etap Blizna”. W sobotę, 20 kwietnia, na podium stanęło 6 zawodników z naszego regionu.

Na starcie zameldowało się ponad 180 osób. Wśród nich znalazło się 17 zawodników reprezentujących Klub Nordic Walking „Spiring” Horyniec-Zdrój. Pokonali oni 5 km trasę, która była zlokalizowana głównie na leśnych drogach Nadleśnictwa Tuszyma.

W kategorii wiekowej kobiet F 50, pierwsze miejsce zdobyła Wiesława Kubiszyn. Drugie miejsce zajęła Iwona Zapalska. Natomiast w kategorii F70 pierwsze miejsce wywalczyła Janina Husiatyńska, a w kategorii F1 drugie miejsce zdobyła Zuzanna Faszczowa. Z kolei w kategorii wiekowej mężczyzn F60 pierwsze miejsce zajął Tadeusz Kubiszyn, a w kategorii F 50 trzecie miejsce na podium zajął Piotr Gudz-Kiciński.

Pamiątkowe statuetki i dyplomy wręczyli, w imieniu Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga – dyrektor CKiB w Kamionce Waldemar Więch oraz Gabriela Furmankiewicz – koordynatorka tego wydarzenia, a w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuszyma Eryka Maziarskiego – Łukasz Szatan.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Ostrów, CKiB Gminy Ostrów i Park Historyczny Blizna, Nadleśnictwo Tuszyma Lasy Państwowe, Aktywne Podkarpacie, a partnerami Polska Liga Nordic Walking, ONWF – Original Nordic Walking Federation, Timekeeper i SPORTprint.PL.