Fot. Wesoły Borsuk Team, FB.

W minioną sobotę (06.04) w Prudniku odbyły się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim. Wydarzenie to przyciągnęło elitarną grup zawodniczek, w tym Małgorzatę Kubiszyn.

Małgorzata Kubiszyn, reprezentująca Klub Sportowy Victoria Potęgowo, odniosła znaczący sukces, zdobywając srebrny medal po raz trzeci w historii tych zawodów. Jej przygotowanie do tego wydarzenia było na niezwykle wysokim poziomie, co pozwoliło jej osiągnąć doskonały rezultat.

Już na pierwszym okrążeniu Kubiszyn prowadziła w zawodach, wygrywając tzw. „górską premię”, czyli jako pierwsza pokonała najwyższe podejścia, w tym słynną „ścianę” – najbardziej wymagające przewyższenie na trasie. Rywalizacja była zacięta do samego końca, a końcowym triumfie zdecydowało lepsze rozłożenie sił na całym dystansie.

Rywalizacja trwała do ostatniego kilometra, jednak mordercze podejście i moja chęć utrzymania pierwszego miejsca, doprowadziły do złego rozłożenia sił, których zabrakło mi na drugim okrążeniu – relacjonuje zawodniczka z gminy Lubaczów.

Warto zauważyć, że w zawodach wzięło udział aż 90 zawodniczek. Oto wyniki pierwszej trójki:

MscZawodnikKlubMiejscowośćCzas netto
1SOSNOWSKA AgnieszkaKS VICTORIA POTĘGOWOPRZYRÓW02:26:55.45
2KUBISZYN MałgorzataK.S. VICTORIA POTĘGOWOLUBACZÓW02:32:24.65
3KOŁODZIEJ JoannaOPEN SPORT TEAMRUDA ŚLĄSKI02:38:03.15

Już 20 kwietnia, Małgorzata Kubiszyn stanie ponownie na starcie, tym razem mając przed sobą wyzwanie na dystansie 42 kilometrów.

Gratulujemy Małgorzacie Kubiszyn znakomitego wyniku i życzymy powodzenia w przyszłych startach!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Bardzo fajnie, gratuluję. Chciałbym tylko doprecyzować, że były to zawody Nordic Walking – nigdzie w artykule nie zostało to podkreślone. Z perspektywy nordic walking zapewne jest to wyczyn, natomiast z perspektywy ogólnej wydolności sportowej człowieka to są przeciętne czasy, tym bardziej na trasie z pętlą 10km i tylko 200m+ przewyższenia. Dla przykładu jest wielu zawodników w Polsce, którzy pokonują znaną trasę z Kuźnic na Kasprowy Wierch w czasie od 42 minut do 1 godziny (gdzie 42 minuty to poziom mistrzowski a 1h przeciętny) a to jest na odcinku 8km 5 razy więcej przewyższenia i na koniec nie mówią, że było to „mordercze podejście”. Reasumując, rozbawiła mnie treść tego newsa, ale jeszcze raz gratuluję Pani Małgorzacie gromadzonych sukcesów w formule NW i pozdrawiam wszystkich pasjonatów aktywności sportowej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here