ksiegowa

Decyzja o zmianie dotychczasowej pracy zawsze ma bardzo duże znaczenie i ma niebagatelny wpływ na życie pracownika. Warto wiedzieć, dlaczego Polacy decydują się na zmianę pracodawcy. Jakie przesłanki nimi kierują?

Zła atmosfera w miejscu pracy

Pracownicy coraz częściej rezygnują z pracy, jeśli nie odpowiada im atmosfera panująca w miejscu zatrudnienia. Według przeprowadzonych badań to właśnie przyjazna atmosfera w zespole została wskazana jako czynnik, który w największej mierze wpływa na zadowolenie z pracy.

Nawet najwyższe wynagrodzenie, duża liczba benefitów i możliwości rozwoju nie wynagrodzą uciążliwej atmosfery. Osoby, które poszukują nowej pracy, są nawet gotowe zgodzić się na niższe wynagrodzenie bądź też pracę dla mniej prestiżowego pracodawcy tylko po to, aby móc cieszyć się lepszą atmosferą.

Pracownicy coraz częściej chcą, by współpraca z innymi ludźmi zwyczajnie sprawiała im przyjemność.

Niezadowalające zarobki

Jako główny motywator, który skłania Polaków do zmiany pracy, wskazać można także niewystarczająco wysokie wynagrodzenie. Oczekiwania finansowe pracowników znacznie podniosły się w ostatnich latach – niebagatelny wpływ z pewnością ma na to galopująca inflacja oraz ciągłe podwyżki cen i wciąż rosnące raty kredytów.

Kandydaci do pracy coraz częściej są świadomi tego, że posiadają wyjątkowe kompetencje i umiejętności, które należy w odpowiedni sposób wycenić. Pracownik, który w aktualnym miejscu pracy nie może zaspokoić swoich oczekiwań płacowych, z pewnością poszuka nowych możliwości.

Kiedy jest dobra pora na zmianę pracy? Możesz dowiedzieć się pod adresem: https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/finanse-i-praca/kiedy-zmienic-prace-nowy-rok-to-dobry-okres-na-zmiane-6624948.

Mało korzystna lokalizacja

Pomimo tego że w dzisiejszych czasach pracownicy są zdecydowanie bardziej mobilni niż jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak lokalizacja miejsca pracy jest dla nich bardzo istotna. Pracownik, dla którego miejsce pracy jest niedogodnie usytuowane, z czasem może poczuć się zmęczony koniecznością dojazdów i rozpocząć poszukiwania nowego zatrudnienia.

Nawet jeśli w momencie podejmowania pracy odległość nie stanowiła dla niego większego problemu, po pewnym czasie może się to zmienić.

Brak możliwości pracy zdalnej lub hybrydowej

W dobie pandemii bardzo duża liczba pracowników przekonała się, jak wiele korzyści wiąże się z wykonywaniem swojej pracy zdalnie bądź hybrydowo. Pomimo tego że sytuacja pandemiczna już dawno się unormowała, nie wszyscy pracownicy chcą wracać do pracy stacjonarnej.

W sytuacji, kiedy pracodawca nie zapewnia możliwości pracy zdalnej lub hybrydowej, istnieje ryzyko że jego pracownik rozpocznie poszukiwania nowego stanowiska, które zagwarantuje mu tę opcję.

Nie ma się co dziwić – praca zdalna to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Wbrew pozorom, wiąże się także z wieloma korzyściami dla pracodawców – osoby zatrudnione zdalnie wykonują swoje działania o wiele sprawniej i efektywniej.

Brak wyzwań i możliwości rozwoju

Stabilne miejsce pracy wydaje się czymś, za czym rozgląda się większość osób poszukujących zatrudnienia. Jednak brak wyzwań i rutyna szybko mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Pracownicy, którzy czują, że w obecnym miejscu wyczerpali już wszystkie możliwości, mogą szukać zatrudnienia gdzieś, gdzie czekają na nich nowe wyzwania.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here