Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Spectrum jej zastosowania obejmuje nie tylko twarz, ale także skórę całego ciała. Dzięki temu zabiegowi można szybko pozbyć się przebarwień, ziemistej cery, a także zniwelować widoczność zmarszczek oraz blizn. Jednak jak dokładnie wygląda mezoterapia igłowa i jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu mikroskopijnych nakłuć na powierzchni skóry. Następnie są przez nie wtłaczane substancje odżywcze, które zostały uprzednio dopasowane od indywidualnych potrzeb pacjenta. Można zdecydować się na preparaty z samym kwasem hialuronowym, ale także na koktajle witaminowo – odżywcze. Sam zabieg uznawany jest za mało bolesny, jednak osoby o wysokiej wrażliwości na ból zostaną znieczulone przy pomocy specjalnego kremu na około 30 minut przed rozpoczęciem mezoterapii. W zależności od obszaru na którym ma zostać przeprowadzony zabieg, może on trwać od 30 do 60 minut. Tuż po zakończeniu mezoterapii igłowej można spodziewać się niewielkich siniaków lub zaczerwienień w miejscach nakłuć. Zwykle jednak znikają one po kilku dniach.

Jak są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa pozwala na skuteczne przywrócenie skórze blasku, a także na zminimalizowanie ewentualnych niedoskonałości. Wobec tego, głównymi wskazaniami do przeprowadzenia tego zabiegu są:

  • – widoczne objawy starzenia się skóry;
  • – przebarwienia;
  • – łojotok;
  • – cellulit i rozstępy;
  • – nadmierne wypadanie włosów;
  • – utrata jędrności skóry.

Zabieg ten może być przeprowadzony nie tylko na skórze twarzy, ale także na innych, wybranych partiach ciała. Warto jednak pamiętać, że choć mezoterapia igłowa wydaje się względnie bezpiecznym i mało inwazyjnym zabiegiem, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Zalicza się do nich między innymi:

  • – alergia na poszczególne składniki preparatu;
  • – ciąża i okres karmienia piersią;
  • – przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • – opryszczka i inne stany zapalne skóry;
  • – nowotwory.

W powyższych przypadkach wykonanie zabiegu nie jest możliwe, przez wzgląd na bezpieczeństwo pacjentów.

Jakie efekty i koszt zabiegu mezoterapii igłowej?

Efekty mezoterapii igłowej mogą być widoczne już po pierwszej sesji zabiegowej. W miarę kontynuowania procesu, będą one uwidaczniać się jeszcze bardziej. Skóra po wykonaniu zabiegu staje się widocznie gładsza i bardziej jędrna. Jest ona lepiej ukrwiona i dogłębnie odżywiona. W przypadku przeprowadzenia mezoterapii na skórze twarzy, możliwe jest także zniwelowanie cieni pod oczami, wygładzenie zmarszczek, a także zmniejszenie widoczności blizn. Mezoterapia igłowa skóry głowy i ciała wymaga nieco większej cierpliwości podczas oczekiwania na efekty. Zwykle pojawiają się one po wykonaniu kilku serii zabiegów. Warto również wiedzieć, że w przypadku mezoterapii igłowej, koszt jednego zabiegu będzie wahał się od 300 do nawet 1300 złotych, w zależności od konkretnego obszaru ciała i wybranych preparatów.

Gdzie można skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej nie jest obarczony dużym ryzykiem. Mimo wszystko powinien go wykonywać lekarz lub doświadczony kosmetolog posiadający odpowiednie uprawnienia. Decydując się więc na mezoterapię igłową warto więc znaleźć odpowiedni gabinet kosmetyczny, którego pracownicy odbyli  kursy i szkolenia, a także uzyskali niezbędne certyfikaty do przeprowadzenia tego zabiegu. Jest to gwarancją bezpieczeństwa pacjentów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here