Potrzeba posiadania własnej działki to marzenie niejednej osoby. Nim jednak nastąpi moment spędzenia na niej czasu, trzeba postarać się o domek, w którym będziemy spędzać noce. Na zakupionej działce warto postawić kontener mieszkalny https://boxtainer.pl/oferta/kontenery-mieszkalne/, który w razie konieczności można łatwo rozbudować, a nawet przenieść w inne miejsce.

Jakie jeszcze zalety posiadają budynki kontenerowe i czy faktycznie są bardziej opłacalne niż tradycyjne (tj. murowane) domy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Murowany dom to wciąż drogie przedsięwzięcie

Pandemia COVID-19 uświadomiła, jak bardzo potrzebujemy przestrzeni na weekendowy wypad za miasto lub wakacyjny urlop. Z tego powodu Polacy zainteresowali się kupnem nieruchomości, do której planują się przeprowadzić, czy też czynią z niej miejsce do relaksu na weekend i urlop dla siebie oraz bliskich. Zakupiona działka daje wiele możliwości, tym bardziej, jeżeli dotychczas marzyliśmy o własnym ogrodzie będącym azylem od miejskiego zgiełku.

Sam ogród to jednak zbyt mało, aby móc wygodnie i komfortowo wypocząć podczas upragnionego weekendu czy długo wyczekiwanego urlopu. Niezbędne jest także miejsce, w którym schronimy się w razie załamania pogody czy po prostu się prześpimy itd. W tym celu na działce wypoczynkowej stawiamy – zwykle niewielki – domek. Niestety, praktyka pokazuje, że wybudowanie go w tradycyjny tj. murowany sposób, pociąga za sobą dość wysokie koszty. A przecież można je nieco obniżyć – np. stawiając kontener mieszkalny.

Dlaczego akurat kontener mieszkalny?

Odpowiedź jest prosta – obecnie to najtańszy sposób na postawienie budynku, który już po kilku tygodniach zostaje oddany do użytku. Jest to zasługą konstrukcji, która w trakcie tworzenia domu nie wymaga przewożenia materiałów budowlanych na plac budowy i późniejszego łączenia ich w całość. Zamiast tego na działkę przyjeżdżają gotowe fragmenty domku, które szybko i sprawnie zostają połączone. Co więcej, budowa nie jest uzależniona od warunków atmosferycznych, a przy tym nie wymaga przeznaczania cennego czasu na oczekiwanie na wyschnięcie użytego betonu czy cementu.

Koszt postawienia kontenerowego mieszkania na działce nie jest przy tym wysoki. W przypadku stawiania jednorodzinnego domu metodą tradycyjną wydajemy kilkaset tysięcy złotych – za ten sam budynek postawiony sposobem modułowym – kilkadziesiąt tysięcy. Różnica postawienia niewielkiego domku na wypoczynkowej działce, będzie zatem tak samo opłacalna i przemawiająca na korzyść kontenerowego rozwiązania.

Zalety kontenerowych mieszkań

Kontenerowe mieszkania mają to do siebie, że stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Wynika to nie tylko z szybkości ich budowy, czy kosztów, ale też praktyczności. Nawet na długi czas po ukończeniu takiego domku można bez większego problemu go przebudować, a nawet przenieść w inne miejsce. Co więcej, kontenery mieszkalne mogą zostać z łatwością dopasowane do zmieniających się potrzeb inwestora. Tym sposobem można zmienić funkcję budynku i uczynić z niego mobilny kontener biurowy, pawilon handlowy, magazyn, czy miejsce o przeznaczeniu sanitarnym.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here