Termin wirtualne biuro stał się popularny kilka lat temu. Wybuch pandemii Covid-19 dodatkowo zwiększył popularność tego typu usług. Czym tak naprawdę jest tytułowe wirtualne biuro i jakie przynosi korzyści? O tym piszemy poniżej.

Pandemia Covid-19 wpłynęła na rynek biurowy

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim roku obserwujemy prawdziwy boom na rynku wirtualnych biur. Trudno się temu dziwić. Wiele firm stanęło w obliczu poważnych problemów finansowych i zostało zmuszonych do szukania oszczędności. Niemalże z miesiąca na miesiąc tysiące pracowników rozpoczęło pracę w trybie home office, czyli z domu. Tym samym wiele biurowców zaczęło świecić pustkami. Kto tylko może tnie koszty stałe, do których oprócz wynagrodzenia pracowników należy koszt wynajmu biura. W tych okolicznościach wirtualne biuro wydaje się wręcz stworzone do prowadzenia działalności. W jego ramach otrzymujemy adres do rejestracji firmy, podstawową obsługę administracyjną jak odbiór korespondencji czy prowadzenie księgowości. Co istotne biuro wirtualne w Warszawie może być zlokalizowane w jednej z dogodnych lokalizacji w centrum miasta. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na wirtualnebiuro.info

Wirtualne biuro to wygoda, prestiż i rozsądne ceny

Żyjemy w czasach, w których coraz częściej możemy pracować bez stałego dostępu do biura. Internet i narzędzia do pracy zdalnej, komunikatory sprawiły, że powrót do dawnej rzeczywistości może być dla wielu osób niemałym szokiem. Trudno powiedzieć, ile firm zdecyduje się na pełny powrót do pracy biurowej po zakończeniu pandemii.
Z pewnością jednak część z nich zdecyduje się na model działalności oparty o wirtualne biura w Warszawie. Bardzo wiele z nich zlokalizowanych jest w prestiżowych lokalizacjach, które z pewnością zrobią dobre wrażenie podczas spotkań z klientami. W ramach usług wirtualnego biura mamy bowiem do dyspozycji specjalne pomieszczenia, serwis kawowy itp. typowo biurowe udogodnienia. Dobra lokalizacja to również oszczędność czasu. Centrum miasta oznacza bliskość dworca kolejowego. Dla osób mobilnych stwarza to idealne warunki do zorganizowania szybkiego spotkania i złapania najbliższego pociągu do domu. Jeśli do powyższych udogodnień dodamy ceny, które są o wiele korzystniejsze niż wynajem klasycznych powierzchni biurowych trudno się dziwić popularności wirtualnych biur.

Reasumując, dla osób takich jak: freelancerzy, programiści, copywriterzy, specjaliści od social media, czyli tych, które pracują głównie zdalnie, wirtualne biuro jest idealnych rozwiązaniem. Biura wirtualne w połączeniu z coworkingiem są znakiem czasów i odejściem od biurowców, które jeszcze 5-10 lat temu były niemalże symbolem nowoczesnego miejsca pracy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here