Ważne punkty siatkarzy z Oleszyc. Utrzymają III ligę?

0

Trzecioligowi siatkarze SSPS Czarnych Oleszyce zaczęli w końcu punktować w lidze, a wyniki ostatnich dwóch spotkań nieco poprawiły ich sytuację w tabeli.

Fot. T. Mielnik, arch.

Rozgrywek obecnego sezonu siatkarze z Oleszyc z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. Po tym, jak rok wcześniej zakończyli sezon na 8. miejscu, teraz muszą mierzyć się z utrzymaniem III ligi. Od samego początku rywalizacji Czarni mieli problemy ze zdobywaniem punktów, zarówno na wyjazdach, jak i w meczach we własnej hali. Osiągane wyniki sprawiły, że zawodnicy z Oleszyc po 16 kolejkach spotkań mieli na koncie zaledwie 6 punktów w tabeli i widmo spadku do czwartej ligi wydawało się coraz bardziej prawdopodobne. Podopieczni Michała Gontarza nieco poprawili swoją sytuację w dwóch, ostatnio rozegranych, kolejkach spotkań.

Przed tygodniem (17.02) w meczu 17. kolejki siatkarze z Oleszyc zrobili pierwszy krok w drodze do utrzymania. Wywalczony po tie breaku punkt z drużyną Sportur Gminą Łańcut pozwalał mieć nadzieję na poprawę gry Czarnych w końcówce sezonu.

SSPS Czarni Oleszyce – Sportur Gmina Łańcut 2:3 (25:27, 27:25, 25:18, 22:25, 17:19)
SSPS Czarni: Gontarz, Wnęk, Pytel, Mazur, Dworak, Juźko, Maksymowicz, Buksak, Pelc, Litwin (L).

Z kolei w sobotę (24.02) zawodnicy z Oleszyc udali się do Radymna, aby stoczyć pojedynek z drużyną, która obecnie zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Czarni zagrali dobry mecz, dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Mała Hala w Radymnie pozwoliła dominować zawodnikom z Oleszyc w polu serwisowym, a także w bloku i kontrze. Wygrywając za 3 punkty, Czarni „odbili się” nieco od drużyny z Radymna, ale chcąc myśleć o utrzymaniu, muszą jeszcze punktować w ostatnich 4 kolejkach spotkań.

TKS ŻAGIEL Radymno – SSPS Czarni Oleszyce 0:3 (22:25, 19:25, 28:30)
SSSP Czarni: Mazur, Buksak, Gontarz, Pytel, Dworak, Juźko, Litwin (L) oraz Maksymowicz.

Tabela za PWZPS.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here