Szczury to niebezpieczne gryzonie, które roznosić mogą liczne choroby. Gdy pojawią się więc w domu należy zareagować szybko. W celu ich usunięcia konieczne jest skorzystanie z deratyzacji. Warto więc dowiedzieć się, na czym polega ten zabieg krok po kroku. Czy należy się do niego przygotować? Co z bezpieczeństwem ludzi i innych zwierząt? Najważniejsze informacje na temat deratyzacji szczurów przeczytać można w dalszej części artykułu!

Z artykułu dowiesz się:

  1. 1. Jakie skuteczne metody deratyzacji stosują profesjonaliści?
  2. 2. Czy deratyzacja szczurów jest bezpieczna?
  3. 3. Czy do deratyzacji trzeba się przygotować?
  4. 4. Deratyzacja – jak wyglądają jej etapy?

Jakie skuteczne metody deratyzacji stosują profesjonaliści?

Zasadniczo metody deratyzacji podzielić można na dwa rodzaje: chemiczne i mechaniczne. Pierwsze polegają na zastosowaniu odpowiednich substancji biobójczych w formie płynu, granulatu czy tabletek. Na skutek ich zjedzenia lub wchłonięcia poprzez skórę gryzonie giną, roznosząc wcześniej trutkę wśród przedstawicieli swojej populacji. Drugi sposób obejmuje działania wykorzystujące pułapki i bariery fizyczne. Pracownicy firmy DDD w odpowiednich miejscach rozkładają narzędzia do deratyzacji szczurów, między innymi pułapki z klatką.

Czy deratyzacja szczurów jest bezpieczna?

Deratyzacja może wydawać się dość niebezpiecznym zabiegiem, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Istnieje jeden warunek – musi zostać odpowiednio wykonana, a do tego potrzebna jest profesjonalna firma do deratyzacji z wieloletnim doświadczeniem. W zależności od sytuacji wykwalifikowani specjaliści dostosują narzędzia działania i odpowiednio zabezpieczą teren, aby ludzie i ich zwierzęta domowe nie mieli bezpośredniego kontaktu z zastosowanymi środkami.

Czy do deratyzacji trzeba się przygotować?

Do deratyzacji szczurów nie trzeba w szczególny sposób się przygotowywać. O odpowiednie zabezpieczenie terenu zadbać powinna zatrudniona firma – działanie to dotyczy głównie zamontowania tablic informacyjnych. Warto jednak pamiętać o poinformowaniu sąsiadów, aby zachowali czujność i zwrócili uwagę na potencjalny problem w swoim domu (szczury mogą migrować).

Deratyzacja – jak wyglądają jej etapy?

Na samym początku ma miejsce rozpoznanie terenu. Specjaliści muszą ustalić zakres działania, aby dostosować rodzaj metody i odpowiednio zabezpieczyć całą przestrzeń. Po zlokalizowaniu siedlisk szczurów następuję proces montażu pułapek i wykładania substancji biobójczych (np. w karmnikach deratyzacyjnych). Kolejnym etapem jest regularne kontrolowanie efektów aż do zakończenia deratyzacji – wiąże się to z uzupełnianiem trutek i zbieraniem zabitych szczurów w celu ich utylizacji. Gdy zabieg przyniósł zamierzony efekt należy dokładnie posprzątać teren, aby pozbyć się też pozostałych środków deratyzacyjnych.

Zwalczanie szczurów to często długotrwały proces. Odpowiednio wykonany jest jednak skuteczny i bezpieczny. Warto pamiętać o regularnym monitorowaniu swojego domu lub mieszkania, aby zareagować szybko.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here