Praca na farmach za granicą

0

Praca za granicami naszego kraju jest dla wielu osób szansą na lepsze życie. Szukanie pracy za granicą czasami bywa żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Istnieją jednak agencje, które mogą znacznie uprościć ten proces i pomóc w trakcie zatrudnienia u zagranicznego pracodawcy. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

  1. 1. Praca za granicą
  2. 2. Praca za granicą bez znajomości języka
  3. 3. Praca w gospodarstwie rolnym

Nie od dziś wiadomo, że praca za granicą bardzo często wiąże się z lepszymi stawkami, nawet przy pracach typowo fizycznych.

Praca za granicą

Zagraniczne najniższe krajowe często pozwalają żyć w komfortowych warunkach, a nawet pozwalają odkładać trochę gotówki. Praca za granicą ma wiele zalet, w tym:

  • – można liczyć na wyższe zarobki;
  • – często można się spotkać z lepszymi warunkami pracy;
  • – jest to bardzo dobry sposób na nauczenie się języka obcego;
  • – jest to okazja na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego;
  • – wyjechanie do pracy za granicę to także możliwość rozwoju.

Przed wyjechaniem do pracy za granicę dobrze jest przygotować właściwe dokumenty. W takiej sytuacji konieczny może się okazać nie tylko dowód osobisty, ale również karta ekuz, paszport, uzyskane certyfikaty, czy nawet przetłumaczone dyplomy z uczelni. Na czas podróży, dla bezpieczeństwa, lepiej nie korzystać z gotówki, tylko założyć konto walutowe albo kartę walutową i w ten sposób pokrywać wydatki bieżące. Dobrym pomysłem jest równolegle z poszukiwaniem pracy w innym kraju rozglądać się za zakwaterowaniem. Czasami jest też tak, że pracodawcy rozwiązują ten problem i oferują swoim nowym pracownikom kwatery w atrakcyjnych cenach.
Jeżeli kandydat o pracę za granicą boi się o swoje bezpieczeństwo, może skorzystać z pomocy agencji pracy. Doświadczeni specjaliści kontaktują się z potencjalnym pracodawcą i udzielą osobie starającej się o zatrudnienie wszystkich potrzebnych informacji, które są związane z emigracją na długo przed wyjazdem. By być w pełni zadowolonym, warto wybierać takich pośredników, którzy są już długo obecni na rynku i cieszą się wieloma dobrymi opiniami. Wspierają oni w aplikowaniu na legalne i dobrze płatne stanowiska!

Praca za granicą bez znajomości języka

Pośrednictwo w zatrudnianiu m.in. pracowników w gospodarstwie rolnym, magazynów czy zakładów tekstylnych na zlecenie niemieckiego pracodawcy to obecnie rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Agencja wspiera wszystkich pracowników na wszystkich etapach, nie tylko w trakcie trwania etapu rekrutacji, ale również w trakcie trwania pracy. Znajomość języka niemieckiego jest mile widziana, ale nie jest to warunek konieczny przy pracach rolnych. Także w tym zakresie pracownicy mogą liczyć na pomoc ze strony agencji.

Każdy zatrudniony może liczyć na niemiecką umowę o pracę i tutejsze benefity (emerytura po przepracowaniu 5 lat, Kindergeld oraz wiele innych). W Niemczech ubezpieczenie zdrowotne jest rzeczą obowiązkową, dlatego wszyscy pracownicy (zarówno zatrudnieni w ramach stałej, jak i sezonowej pracy) są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym wybranej przez siebie niemieckiej kasy chorych.
Gwarancja wygodnych warunków, elastyczność czasu pracy, komfortowe zakwaterowanie i transport do pracy oraz miejsca zakwaterowania i stawki obowiązującej płacy minimalnej wraz z premią! Do tego dochodzą narzędzia pracy i uniformy zgodne z wymogami bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Praca na gospodarstwie za granicą jest szansą, z której skorzystało już wiele osób. Może pora na Ciebie?!

Praca w gospodarstwie rolnym

Wiele osób decyduje się na pracę przy gospodarstwach rolnych (np. praca przy krowach). Rolnicy niemieccy gospodarują łącznie 16,6 mln ha użytków rolnych. Istnieje ok. 275 000 gospodarstw rolnych, które w przeważającej większości (90%) prowadzone są przez rodziny. Praca na farmach za granicą jest więc dla wielu Polaków kuszącą możliwością. W Niemczech utrzymywanych jest blisko 200 mln sztuk zwierząt gospodarskich, są to głównie kury i świnie. By je wyżywić, na przeszło 60% użytków rolnych uprawia się rośliny, które są przeznaczone na pasze, głównie pszenicę i kukurydzę. Aż 13 000 gospodarstw ogrodniczych produkuje owoce i warzywa (bez ziemniaków), uzyskując na stosunkowo niewielkiej powierzchni wysoką wartość dodaną.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here