Chcąc kupić wierzytelność zabezpieczoną, hipoteką nieruchomości powinieneś dopełnić formalności i sprawdzić daną ofertę, aby mieć pewność, że inwestycja się zwróci – nawet jeśli będzie to wymagać czasu i zaangażowania w proces odzyskiwania długu. Pamiętaj, że nie każdą wierzytelność warto kupić – istnieją sytuacje, w których taka transakcja nie powinna być przeprowadzona. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas zakupu, aby mieć pewność dobrze podjętej decyzji!

Zakup wierzytelności – na te aspekty zwróć uwagę

Jeśli zainteresowała Cię oferta sprzedaży wierzytelności, w każdym ogłoszeniu znajdziesz szczegółowe informacje. Dotyczą one przede wszystkim:

  • – ceny – wierzytelność zazwyczaj sprzedawana jest taniej niż realna wartość zabezpieczającej ją nieruchomości, często też podana cena podlega negocjacji,
  • – nieruchomości, której hipoteka jest obciążona – poznasz lokalizację, metraż, stan techniczny i potencjał budynku, który może stać się Twoją własnością,
  • – kluczowych cech wierzytelności – to z ogłoszenia dowiesz się, czy spełnia ona kryteria wymagalności i bezsporności, a także czy nie uległa przedawnieniu.

Kupiłeś wierzytelność hipoteczną? Oto co teraz musisz zrobić!

Po zakupie zostajesz wpisany do księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie wierzytelności i zyskujesz pełne prawo do ubiegania się o spłatę należności przez dłużnika. Do wyboru masz kilka opcji – możesz skontaktować się z dłużnikiem i spróbować załatwić sprawę polubownie lub zgłosić się do komornika z prośbą o pomoc w dochodzeniu roszczeń.

Czy zakup wierzytelności to rozwiązanie dla Ciebie?

Odpowiedź brzmi: tak, jeśli dysponujesz wystarczającą ilością gotówki na dokonanie tej inwestycji i możesz poczekać na zwrot nawet długi czas – pamiętaj, że postępowanie egzekucyjne może potrwać, dlatego jest to raczej inwestycja długoterminowa.

Artykuł sponsorowany.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here