Przez jednych uwielbiana, przez innych demonizowana. Medycyna estetyczna jest po to, żeby pomagać ludziom, wystarczy, że będziemy korzystać z niej z rozsądkiem. Jednym z zabiegów, na które warto zwrócić uwagę, jest wolumetria twarzy, którą można wykonać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na czym polega ten zabieg i jakich efektów możemy się po nim spodziewać?

1. Wolumetria twarzy: co to takiego?

2. Jak wygląda zabieg wolumetrii?

Z biegiem czasu twarz traci swój młodzieńczy wygląd i owal. Wynika to z faktu, że tkanka tłuszczowa stopniowo przemieszcza się z policzków ku dołowi. Jeśli zauważasz te zmiany u siebie i źle się z nimi czujesz, powodują one, że nie lubisz swojego odbicia w lustrze i masz kompleksy, wolumetria twarzy może Ci pomóc.

1. Wolumetria twarzy: co to takiego?

Zabieg wolumetrii twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy, ma skorygować lub przywrócić dawny kształt twarzy i sprawić, by miała ona młodzieńczy wygląd. Wolumetrię najczęściej przeprowadza się przy użyciu kwasu hialuronowego (wprowadzając wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry) bądź też przeszczepu własnego tłuszczu. W skrócie mówią, wolumetria daje możliwość modelowania twarzy, ale bez użycia skalpela.

Kwa hialuronowy pomaga też przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze i spłycić zmarszczki. Na zabieg wolumetrii i kwas hialuronowy decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Płeć nie jest ważna. Liczy się to, jakie są wskazania do wykonania zabiegu. A są to: modelowanie policzków i unoszenie opadających policzków, wypełnienie „doliny łez”, uwydatnienie kości policzkowych, konturowanie żuchwy.

Decydując się na ten zabieg medycyny estetycznej, warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze.

2. Jak wygląda zabieg wolumetrii?

Zabieg wolumetrii z użyciem kwasu hialuronowego polega na głębokim podaniu preparatu odpowiednio dopasowanego do pacjenta. Zanim preparat zostanie podany, podaje się znieczulenie miejscowe kremem znieczulającym.

Zabieg jest niemal bezbolesny, natomiast podczas iniekcji pacjent może odczuwać „rozpieranie” w miejscach, w których zostaje podany preparat. Po zabiegu może się pojawić zaczerwienienie skóry, ale też zasinienie, krwiaki, obrzęki czy uczucie tkliwości. Objawy te ustępują.

Więcej na temat tego, jak przebiega zabieg, możesz dowiedzieć się tutaj: https://klinikamedikos.pl/medycyna-estetyczna/wolumetria-twarzy/.

Na zabieg wolumetrii twarzy przeważnie należy zarezerwować od 15 do 40 minut.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here