Potrzebujesz kupić nowy samochód, ale nie chcesz angażować wszystkich zgromadzonych oszczędności? Możesz skorzystać z zewnętrznego finansowania, dzięki któremu utrzymasz płynność finansową i nie obciążysz nadmiernie domowego budżetu. Dowiedz się, jaką opcję wybrać.

Leasing konsumencki – na czym to polega?

Leasing konsumencki działa na podobnej zasadzie jak leasing dla firm. Istotą jest przekazanie przez leasingodawcę wybranego auta w użytkowanie leasingobiorcy. W zamian użytkownik jest zobowiązany do opłacania miesięcznych rat – zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Jest to zatem forma finansowania, która łączy w sobie cechy kredytu samochodowego z cechami wynajmu. Oznacza to, że leasingobiorca płaci niewysokie raty i nie jest właścicielem leasingowanego pojazdu.

Leasing konsumencki – ile to kosztuje?

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje leasing konsumencki? Kalkulator pomoże obliczyć nie wysokość miesięcznej raty, co pozwoli na oszacowanie całkowitych kosztów. Warto jednak mieć świadomość, że na całkowitą sumę do zapłaty wpływa również ustalona wysokość wykupu. Należy więc i ten element uwzględnić, aby poznać ostateczne koszty. 

Na cenę finansowania wpływa wiele elementów, między innymi:

  • – wartość auta;
  • – okres finansowania;
  • – wysokość opłaty wstępnej;
  • – wartość wykupu. 

Na pewno samochód wzięty w leasing konsumencki będzie droższy niż zakup za gotówkę. Warto jednak zastanowić się, czy faktycznie możesz pozwolić sobie na takie obciążanie domowych finansów? Całkowity koszt finansowania jest z reguły do zaakceptowania, a w ten sposób możesz utrzymać płynność finansową.

Jaki leasing konsumencki samochodu wybrać?

Leasing konsumencki samochodu może być oferowany na różnych warunkach. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, porównaj opcje. Sprawdź:

  • – ile wynosi minimalna opłata wstępna;
  • – jak wysokie będą raty;
  • – na jaki czas można podpisać umowę;
  • – czy poza wykupem istnieją inne możliwości zakończenia umowy.

Na tle standardowych ofert finansowania wyróżnia się między innymi Leasing konsumencki KINTO One dostępny w Toyota Leasing. Przemawiają za nim nie tylko niskie miesięczne raty, ale także możliwość skorzystania z obsługi serwisowej czy wysokiego limitu kilometrów (nawet do 195 tys.). 

Leasing konsumencki – czy to się opłaca?

Jeśli nie planujesz zakupu auta za gotówkę, leasing konsumencki jest dobrą alternatywą kredytu samochodowego. Na korzyść tego rozwiązania przemawia wiele argumentów:

  • – brak wpływu na zdolność kredytową – leasing traktowany jest jak wynajem, dlatego nie jest wliczany w poczet zobowiązań finansowych, tak jak kredyt;
  • – niskie miesięczne raty – dzięki temu płacisz mniejsze kwoty i zachowujesz stabilność domowych finansów;
  • – możesz wybrać jeden z kilku wariantów zakończenia umowy – wcale nie musisz decydować się na wpłatę wykupu, gdyż istnieje jeszcze opcja przedłużenia finansowania.

Brak wystarczających środków wcale nie musi przekreślać twoich marzeń o nowym samochodzie. Wystarczy, że zaciągniesz leasing konsumencki przyznawany w oparciu o uproszczoną procedurę oceny finansowej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here