Chyba każdy z nas na jakimś etapie życia marzy o własnym domu. Jego budowa wiąże się jednak zwykle z długim czasem, budowa trwa cale lata. Na szczęście obecnie istnieją inne możliwości, jaką jest np. budowa domu prefabrykowanego. Czym jest dom prefabrykowany i o czym należy pamiętać, decydując się na jego budowę? Czym cechują się domy szkieletowe na sprzedaż?

Domy prefabrykowane – czym są?

Domy prefabrykowane to, mówiąc najprościej, budynki mieszkalne, których poszczególne części składowe są produkowane poza placem budowy, np. na halach produkcyjnych. Mówiąc inaczej, takie domy złożone są z dużych prefabrykatów, które produkowane są w zakładach produkcyjnych, a następnie na placu budowy są łączone w jedną całość. Funkcjonalność takich domów jest zupełnie taka sama, jak funkcjonalność domów budowanych w tradycyjny sposób, a różnica polega przede wszystkim na szybkości ukończenia budowy. Taki dom można wybudować nawet w ciągu zaledwie kilku tygodni. Nie są potrzebne tzw. prace mokre, czyli te prace, które wymagają bardzo długiego czasu schnięcia. Domy prefabrykowane można budować o każdej porze roku i w każdych warunkach.

Czy warto zdecydować się na budowę domu prefabrykowanego?

Zaletą domów prefabrykowanych jest szybkość budowy. Projekty domów są bardzo zróżnicowane. Można dowolnie wybierać spośród domów parterowych, jak i piętrowych. Powierzchnia domu jest dostosowana do potrzeb danego klienta. Dom modułowy daje ogromne możliwości dostosowania projektu do indywidualnych oczekiwań.

Budowa domu krok po kroku

Pierwszym krokiem, by mógł powstać wymarzony dom jest spotkanie ze specjalistami. Konieczne będzie uzgodnienie wszystkich szczegółów, a także uzyskanie niezbędnych dokumentów do pozwolenia na budowę. Kolejnym krokiem jest wybór projektu domu, który najlepiej odpowiada oczekiwaniom klienta. Następnie należy zakupić dziennik budowy i zatrudnić kierownika budowy, a po uzyskaniu wszystkich zgód i pozwoleń, można ruszyć z budową.

Budowa wymarzonego domu – o czym pamiętać?

Jeżeli budujemy dom prefabrykowany, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wymaga on zupełnie takich samych pozwoleń i zgód, co każdy dom tradycyjny. Te same zasady dotyczą także adaptacji gruntu pod budowę. Projekt domu musi zostać zaakceptowany, można go odpowiednio dostosować do własnych potrzeb. Budowa domu z elementów prefabrykowanych pozwala na o wiele szybszą realizację projektu, a nierzadko także koszty całej inwestycji są o wiele niższe niż w przypadku tradycyjnej budowy budynku mieszkalnego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here