Jak założyć sklep internetowy?

5

W dobie pandemii COVID-19 sklep internetowy to wyjątkowo opłacalny biznes. Założenie takiego sklepu może wydawać się bardzo skomplikowane, jednak w rzeczywistości wcale takie nie jest. Będąc przedsiębiorcą możesz sporo zaoszczędzić na stałych kosztach, które związane są z najmem oraz urządzeniem lokalu. Dowiedz się, jak szybko i skutecznie otworzyć własny sklep w sieci.

Korzyści prowadzenia sklepu online

Posiadanie własnego sklepu internetowego daje wiele korzyści. Przede wszystkim z pewnością zaoszczędzisz na stałych kosztach, związanych z wynajęciem konkretnego lokalu. Dodatkowo poszerzysz rynek zbytu – będziesz mieć szansę na to, aby sprzedać więcej produktów. Dzięki płatnościom internetowym i ich różnym formom (przelew, karta, PayPal) przyciągniesz klientów. Zapewnij im również wygodne formy dostawy. Prowadząc sklep w Internecie otrzymujesz całkowitą funkcjonalność oraz automatyzację, w związku z czym ograniczasz wszelkie ryzyko.

Zakładanie sklepu internetowego

Stworzenie własnego biznesu w Internecie wcale nie musi być wielce skomplikowane. Właściwie założysz go stosując się do sześciu prostych kroków. Po pierwsze musisz zdecydować, jakie produkty zamierzasz sprzedawać. Dobry pomysł na biznes to gwarancja jego sukcesu – im bardziej oryginalny jest Twój produkt, tym szybciej go osiągniesz. Pomyśl o chwytliwej nazwie, która zapadnie Twoim klientom w pamięć oraz charakterystycznym logo. Ważne jest również wybranie odpowiedniej platformy e-commerce, na które powstanie sklep.

Kolejny istotny krok to zaprojektowanie graficzne strony www Twojego sklepu – możesz skorzystać z gotowego szablonu, proponowanego przez doświadczoną firmę Grow Commerce – https://sklep.growcommerce.pl/ . Zadbaj o prostą nawigację oraz odpowiednie banery. Jeżeli chcesz, aby Twój sklep osiągnął zamierzony sukces, warto zaoferować także wiele metod płatności, by odpowiednią mogli dopasować do swoich możliwości oraz podjąć współpracę z różnymi przewoźnikami – od kurierów po paczkomaty. Określ także, czy istnieje możliwość wysłania przesyłki za granicę. Ostatnim krokiem jest skupienie się na regulaminie oraz polityce prywatności. Każdy sklep internetowy musi posiadać własny regulamin. Zawrzyj w nim obowiązki informacyjne wobec konsumentów, czyli na przykład polityka zwrotów czy gwarancje lub reklamacje.

Zakładanie sklepu internetowego nie jest skomplikowanym procesem. Zawsze możesz liczyć na fachowe wsparcie profesjonalistów z GrowCommerce, którzy służą pomocą i wsparciem merytorycznym. Otwórz swój sklep internetowy i zdobywaj coraz więcej zadowolonych klientów!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. W obecnej sytuacji na rynku, sklep online to złoty standard każdej firmy, pandemia pokazała, kto nie miał takiej możliwości upadał. Jak ktoś nie ogarnia tego to niech sobie poczyta o e-commerce, sam od siebie polecę hashmagnet, ponieważ posiadają dobry pakiet, do tego można testować ich usługi za darmo, więc zachęcam chociaż do spróbowania. Mi pomogli i to bardzo.

  2. Większej durnoty w tym temacie jeszcze nie słyszałem.

    „Założenie takiego sklepu może wydawać się bardzo skomplikowane, jednak w rzeczywistości wcale takie nie jest”

    Stworzenie dochodowego sklepu internetowego jest piekielnie skomplikowane i generuje więcej kosztów stałych niż sklep stacjonarny, google ads, allegro ads, przekliki w ceneo, skąpiec, pozycjonowanie, abonamenty za sklep za wtyczki moduły, spore opłaty w hurtowniach za udostępnienie api, abonamenty za automatyzacje cen (przykładowo cenomatic dla ceneo to koszt miesięczny około 600 zł przy jednej optymalizacji dziennej, a przy kilku to koszt wzrasta do około 8000zł miesięcznie netto bo trzeba jeszcze wykupic abonament api na ceneo). Ogólnie wszystkie programy czy wtyczki do automatyzacji procesów są drogie, trzeba jeszcze dokupił wtyczki do połączenia sklepu z takimi platformami jak allegro, ceneo, erli.pl, morele.pl, empik.pl itp…

    Ze sklepem internetowym jest mniej więcej tak – można go założyć samemu i go mieć i nic nie sprzedawać, tylko powstaje pytanie do czego on nam jest potrzebny 🙂 to tak samo jak ze straganem, można go rozłożyć u siebie na podwórku, jest to rozwiązanie nieskomplikowane i tanie tylko powstaje pytanie czy taki stragan będzie sprzedawał – wg mnie nie będzie. Stragan który sprzedaje powinien stać na ulicy Świętej Anny i wiadomo to już generuje koszty – trzeba mieć busa, zapłacić za paliwo za ubezpieczenie, za serwis oraz amortyzację auta, trzeba uiścić opłatę targową, do straganu dokupić jakieś zadaszenie aby towar nie zamókł w czasie deszczu, trzeba zainwestować w termos aby w zimie wypić gorącą herbatę, pojawia się problem z toaletą i jeszcze dziesiątki innych rzeczy o których nie mam pojęcia.

    W profesjonalnym handlu internetowym mam doświadczenie około 15 lat i nie spotkałem się jeszcze z firmą o której mowa w artykule, lub coś tam o niej słyszałem ale było to tak nieznaczące info, że nie zapadło w pamięć więc nie wiem czy to faktycznie tacy specjaliści jak ich tutaj przedstawiają.

    Proszę pamiętać to nie jest tak, że zapłacimy komuś 20 tyś zł i on nam zrobi sklep który będzie sprzedawał to nie jest możliwe, trzeba inwestować w zasięgi a to nie są tanie sprawy, o tym nikt nie mówi, zakładając sklep internetowy najlepiej udać się do specjalisty i to takiego który nie prowadzi sprzedaży gotowych silników bo oni zawsze będą przedstawiać sprawę w sposób by wygenerować zyski dla siebie a nie koniecznie dla klienta.

    To wszystko to jedynie wstęp do sklepu internetowego ktoś kto ma o tym pojęcie może opowiadać o tym tygodniami i to nie jest temat który można określić słowem skomplikowane lub nie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here