Pewnie, że można otoczyć się murami, odgrodzić od świata i zapomnieć, że niebo potrafi być błękitne. Można też inaczej, czerpać energię wprost ze słońca nie wychodząc nawet z mieszkania. Podobnie jest z przestrzenią wewnątrz domu. Z powodów praktycznych musi być podzielona, lecz czy naprawdę musi też dzielić? A gdzie zmysł praktyczny? Przecież, zamiast urządzać co jakiś czas wielkie malowanie, wystarczyłoby od czasu do czasu przelecieć szmatką ścianę. Szklaną ścianę, przejrzystą lub kolorową, tchnącą optymizmem. Wystarczą do tego pustaki szklane, to wszystko.

Pustaki szklane, co to jest?

W odróżnieniu od luksferów są znacznie lżejsze, przez to łatwiejsze w montażu ścianek lub przegród. Dodatkowo pusta przestrzeń pomiędzy szklanymi ściankami pustaka gwarantuje doskonałą ochronę termiczną, co z kolei kwalifikuje je jako budulec ścian szczytowych.

Do szeregu zalet dodajmy jedną z najważniejszych. Mianowicie, jak nazwa wskazuje pustaki szklane ognioodporne EI30, EI 60 są wyjątkowo odporne na wysokie temperatury, innymi słowy ogień się ich nie ima.

Nowoczesne technologie produkcji spowodowały, że pustaki szklane nie są już mętnymi bryłami o zielonkawym odcieniu, jakie pamiętamy z dawnych przeszkleń klatek schodowych. Obecnie każdy pustak z osobna stanowi swoiste dzieło sztuki, a paleta barw dostępnych w sprzedaż zachwyci nawet najwybredniejsze gusty.

Pustaki szklane, inspiracje

No dobrze, ale do czego ich użyć? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, można zacząć od przestrzeni wejścia do domu lub mieszkania. Czy to przedpokój, hall czy też swojska sień, szklana ściana daje nam bezpłatne światło bez konieczności montażu drogich okien. Zresztą w takich pomieszczeniach okna ograniczają ich funkcjonalność, uniemożliwiając wstawienie np. szafy lub instalacji wieszaków na odzież.

A co z wnętrzami? Pustaki szklane będą doskonałym materiałem do wszelkich aranżacji związanych z podziałem powierzchni wspólnych pod kątem ich użyteczności. Zatem przejrzysta ścianka działowa pomiędzy kuchnią i salonem nie tylko spełni swoją funkcję, lecz także wyeliminuje element odizolowania domowników od siebie.

W łazience sprawdzą się jako obudowa prysznica. Szkło nie absorbuje wody, jest odporne na ścieranie i łatwo je utrzymać w czystości. Ponadto szkło wizualnie nie ogranicza przestrzeni, nie przytłacza, co w niewielkich łazienkach ma ogromne znaczenie.

Te kilka pomysłów to zaledwie ułamek możliwości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nic prostszego. Za pośrednictwem formularza kontaktowego możesz opisać swoje pomysły, by następnie bezpłatnie uzyskać informację na temat najlepszych rozwiązań montażowych i materiałowych.

Świat, który widać jest zdecydowanie piękniejszy, po co go zasłaniać?


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here