Szkło hartowane do iPhone 12 to cienka tafla specjalnie wzmacnianego szkła, które ma zapobiegać rozbiciu czy też zarysowaniu ekranu smartfona. Nie wiele jednak osób wie, że nie każde szkło jest identyczne. Istnieją różne odmiany, grubości, dopasowania oraz sposoby aplikacji. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość wyboru produktu odpowiadającego jego potrzebom. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje szkła hartowanego, sprawdzimy ich wady i zalety oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które z nich jest najlepsze. Zapraszamy!

Czy markowe szkło hartowane posiada lepsze właściwości ochronne?

Branża zabezpieczeń do smartfonów, zarówno etui jak i szkieł, w ostatnich latach niezwykle się rozwinęła. Nic więc dziwnego, że tym samym powstało wielu nowych producentów, a na rynku dostępnych jest mnóstwo podobnych do siebie produktów. Warto jednak uważać podczas zakupów gdyż duża część z nich jest niskiej jakości i przysporzy nam więcej kłopotów niż pożytku. Markowe produkty od rekomendowanych producentów nie tylko są odpowiednio dopasowane do danego smartfona, ale również posiadają deklarowaną twardość. Polecanymi przez użytkowników markami są głównie ESR, Spigen, Mocolo, T-Max, 3mk czy Whitestone. W ich asortymencie znajdziemy szeroki wachlarz produktów pasujących do większości urządzeń obecnych na rynku.

Jakie szkło hartowane do iPhone 12? Zestawienie

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów do iPhone 12, z których na pierwszy rzut oka większość wygląda bardzo podobnie. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Producenci prześcigają się w unowocześnieniach ponieważ użytkownicy oczekują coraz cieńszych, lepiej dopasowanych, a zarazem wytrzymalszych produktów. Mimo że nie wszystko da się zauważyć gołym okiem, szkła hartowane do iPhone 12 znacznie różnią się od siebie i warto poznać wszystkie opcje zanim zdecydujemy się na zakup. Poniżej przedstawiamy zestawienie z dokładnym opisem wad i zalet każdego rozwiązania.

Szkło hartowane – podstawowa opcja

Najprostsze szkło hartowane na Apple iPhone 12 wcale nie oznacza najgorszego. Dla osób nie wymagających specjalnych funkcjonalności i poszukujących szybkiego w montażu, a przede wszystkim taniego rozwiązania będzie to idealna opcja. Takie szkło posiada twardość 9H, więc jest odporne na zarysowania nawet ostrymi przedmiotami. Główną zaletą takiego produktu jest dobry stosunek ceny do jakości – za niewielkie pieniądze otrzymujemy dobre zabezpieczenie ekranu na co dzień. Wadami może być mnogość ofert przez co musimy uważać, aby nie wybrać słabej jakości szkła.

Szkło hartowane do iPhone 12 utwardzane światłem UV

Szkło hartowane do iPhone 12 utwardzane światłem UV to stosunkowo świeżża nowinka na rynku zabezpieczeń ekranów smartfonów. Takie szkło hartowane posiada specjalny klej, który po nałożeniu wraz ze szkłem na ekran należy oświetlić otrzymaną lampą UV. Dzięki niej substancja klejąca idealnie mocuje zabezpieczenie i zarazem dodatkowo je utwardza. Aktualnie jest to najmocniejszy rodzaj szkła hartowanego na rynku i mimo, że jego deklarowana twardość to również 9H, to jeżeli zależy nam na pancernej ochronie, warto wybrać właśnie ten produkt. Główną wadą szkieł utwardzanych UV jest wysoka cena i niska dostępność, co jednak szybko się zmienia i z dnia na dzień można znaleźć coraz lepsze oferty.

Szkło hartowane do iPhone 12 z ramką pozycjonującą

Szkło hartowane do iPhone 12 z ramką pozycjonującą cechuje się ułatwionym sposobem aplikacji. W zestawie bowiem otrzymujemy wraz ze szkłem specjalną ramkę pozycjonującą, zakładaną na telefon, która ułatwia nam prawidłowy montaż szkła. Jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich początkujących osób lub mających problem z odpowiednim spasowaniem poprzednich produktów. Z zalet warto wymienić prostotę z jaką odbywa się cały montaż szkła. Wadami może być mała dostępność oraz fakt, że nie każde szkło, na którym nam zależy posiada zestaw z takową ramką. Wartym uwagi produktem jest szkło ESR Screen Shield do iPhone 12.

Cienkie szkło hartowane na ekran iPhone 12

Nie jest to sam w sobie specjalny rodzaj szkła, jednak jest to jego pewna odmiana. Takie szkło hartowane jest nieco cieńsze niż jego oryginalna odmiana. Dzięki temu na co dzień jest mniej widoczne na ekranie smartfona, jednocześnie zapewniając mu identyczny stopień ochrony. Zalety to oczywiście wygoda i dobry wygląd smartfona oraz ekranu. Z wad można wyróżnić niską dostępność oraz obawy użytkowników, że skoro produkt jest cieńszy, jest również mniej wytrzymały. Dla zainteresowanych osób serdecznie polecamy szkło hartowane Spigen Glas.tr Slim do iPhone 12.

Szkło na ekran w płynie

Szkło na ekran w płynie to stosunkowo świeża technologia zabezpieczania ekranu smartfona nie jest typowym szkłem hartowanym. Jest to specjalny płyn, który po rozprowadzeniu na wyświetlaczu tworzy niewidzialną barierę o wytrzymałości zbliżonej do szkła hartowanego. Głównymi zaletami jest łatwość aplikacji oraz  możliwość dostosowania do każdej wielkości i kształtu ekranu. Wady to głownie wysoka cena, oraz nieco mniejsza wytrzymałość niż szkła hartowanego. Jeśli chcielibyśmy wypróbować takie  rozwiązanie to polecamy produkt Spigen Glas.tr Nano Liquid.

Najlepsze szkło hartowane do iPhone 12 – które wybrać?

Niestety nie da się jednoznacznie ocenić, które rozwiązanie jest najlepsze oraz które z powyższych powinniśmy wybrać. Każdy użytkownik potrzebuje innych właściwości, ma inne oczekiwania i fundusze, które chce zainwestować w ochronę ekranu. Tym samym każda osoba przed zakupem powinna indywidualnie zastanowić się, co w jej przypadku będzie najlepszym produktem i spełni jej wymagania. Wybierajmy jedynie sprawdzonych producentów, dokładnie zapoznajmy się z opisami produktów oraz opiniami na ich temat. Dzięki temu zakup, który dokonamy na pewno będzie dobrze służył nam przez długi czas.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here