Ale piękny projekt udało Ci się stworzyć! Siedzisz przed ekranem jeszcze dłuższą chwilę, by nacieszyć oko swoim niedawnym dziełem. Jakie to ładne, jakie zgrane. Jak pięknie logo zgrywa się z tłem. Parę dni później odbierasz od kuriera paczkę. Pędzisz po nożyczki, by otworzyć ją drżącymi rękami. Wyjmujesz. Patrzysz. I masz wrażenie, że jesteś w kiepskiej komedii. Przecież zupełnie nie to masz na myśli!

Zamawiasz koszulki firmowe? Zobacz, co może pójść nie tak. Nie popełnij tych błędów. Szkoda na nie Twojego czasu – naprawdę.

Grafika w zbyt niskiej rozdzielczości na koszulce reklamowej z nadrukiem.

Jeśli kreator nadruku wskazuje Ci konieczność wgrania zdjęcia w większej rozdzielczości, nie robi tego, by z Tobą poflirtować. To narzędzie naprawdę się o Ciebie troszczy. Oczywiście nie zna Twoich preferencji. Być może kochasz bijące po oczach piksele. Nikt nie zabroni Ci złożyć takiego zamówienia, ale na koszulce firmowej będzie to wyglądać bardzo niedobrze.

Samodzielne usuwanie tła przy zamawianiu koszulki z logo firmy.

Nie idź tą drogą. Do kreatora możesz wgrać pliki w formacie JPEG lub PNG. Świetnie nadają się do przenoszenia na koszulkę zdjęć. Profesjonalne logo firmowe powinno być jednak zapisane w formie wektorowej. Format SVG sprawdzi się tu zdecydowanie lepiej.

Próby samodzielnego wycinania tła z grafiki kończą się często tragicznie. Chyba, że jesteś grafikiem. Wtedy omiń ten punkt, bo i tak wiesz, o czym mowa.

Wybranie koszulki z nadrukiem wykonanej z materiałów kiepskiej jakości.

Dobry i trwały nadruk powstanie tylko na stabilnym podkładzie. Koszulki firmowe wykonane ze zwykłej bawełny mogą wyglądać dobrze tylko do pierwszego prania. Co będzie lepsze? Bawełna pleciona metodą ring-spun. Taki sposób przędzenia zajmuje znacznie więcej czasu, lecz w rezultacie dzianina jest gładka, miękka, mało podatna na wyciąganie i rozdarcia.

Wykonana z niej koszulka z nadrukiem będzie wyglądać dokładnie tak samo przez długi czas. Nadruk nie ulegnie popękaniu i zniszczeniu, a tego przecież oczekujesz.

Zbytnia wiara w ustawienia monitora. Jak wyglądają koszulki firmowe?

Kontrast. Odwzorowanie kolorów. Dwie sprawy, o których łatwo zapomnieć. Na każdym monitorze Twój projekt będzie wyglądać nieco inaczej. Dlatego warto obejrzeć go na kilku ekranach, nim złożysz zamówienie. Będziesz wiedzieć, czego się spodziewać.

Również technika nadruku będzie miała wpływ na wygląd koszulki. Kreatory nie oferują jeszcze fotorealistycznej dokładności. Sitodruk i haft komputerowy będą wyglądać nieco inaczej w rzeczywistości. Jeśli chcesz się upewnić, że tego właśnie szukasz, koniecznie zamów na początek koszulki próbne.

Rozmiar odzieży. Damski i męski T-shirt może być antyreklamą.

Wyobraź sobie, że zamawiasz koszulkę polo. Dbasz o to, by wgrać grafikę w odpowiedniej rozdzielczości i formacie. Materiał jest solidny. Koszulki testowe wyglądają rewelacyjnie.

Składasz więc zamówienie na kilkaset sztuk odzieży. Realizacja trwa nie tak długo, więc wkrótce masz to u siebie. Same S-ki. Dla pięćdziesięciu chłopa o barach jak dąb szerokich. Przyda się? Nie za bardzo. A uwierz, to jest możliwe. Szczególnie, gdy się spieszysz.

Projektowanie koszulek firmowych jest bardzo łatwe, o ile zastosujesz się do powyższych wskazówek. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut. Rekordziści zamykają go w 36 sekundach. Pośpiech nie jest tu jednak wskazany, bo może to się skończyć koniecznością ponownego składania zamówienia.

Masz jeszcze jakieś obawy? Chcesz zapytać o szczegóły techniczne? Zapraszamy Cię do rozmowy. Skontaktuj się z nami poprzez czat na stronie naszego sklepu https://ideashirt.pl/. Możesz też wypełnić formularz kontaktowy lub po prostu do nas zadzwonić.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here