Rzeszów: Powstało pierwsze w Polsce hospicjum stacjonarne dla dzieci

1
fot. radio.rzeszow.pl

17 lutego zainauguruje swoją działalność Dom Hospicyjny dla dzieci, czyli hospicjum stacjonarne w Rzeszowie. To pierwsza taka placówka na Podkarpaciu i pierwsza w Polsce, która łączy opiekę w domu pacjenta z opieką na oddziale.

Budowa kosztowała ponad 4 miliony złotych. Kolejny milion będzie potrzebny na wyposażenie obiektu. Znajdzie w nim opiekę 20 małych pacjentów. Inauguracji będzie towarzyszyć m.in. sesja naukowa oraz dzień otwarty Hospicjum. To swojego rodzaju podziękowanie dla tych wszystkich, którzy wsparli tę inwestycję – powiedział prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci Rafał Ciupiński. Dzień otwarty w Domu Hospicyjnym dla dzieci w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej 132 planowany jest na 19 lutego. W siedzibie Fundacji nadal do nabycia jest kalendarz dziennikarski. Jego cena to 20 złotych. Wszystkie pieniądze przeznaczone zostaną na wyposażenie Domu Hospicyjnego.

Źródło: Polskie Radio RzeszówBądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Witamy

    Dziękujemy serdecznie za umieszczenie banneru Fundacji w Państwa serwisie, propagacyjnego akcję 1% podatku dla Hospicjum dla Dzieci w naszym regionie.

    Ze swej stronie pozwoliliśmy sobie umieścić logo Państwa Portalu, wraz z linkiem, na naszej stronie internetowej w dziale „Sponsorzy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci” pod adresem: http://hospicjum-podkarpackie.pl/sponsorzy.html

    Serdecznie pozdrawiamy!
    Zespół Fundacji

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here