Co jest jednym z największych zwieńczeń pierwszych trzech lat studiów? Oczywiście jest to praca licencjacka. Przynosi ona wiele satysfakcji jak już jest napisana i gotowa do zaprezentowana komisji. Kwestia odpowiedniej prezentacji jest tym ostatnim etapem, ale jakże ważnym. Jednak dobrze napisana praca to nie wszystko, ponieważ nie należy zapomnieć o oprawie pracy licencjackiej.

Odpowiednia okładka do pracy dyplomowej

Wydrukować pracę licencjacką to za mało, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na komisji i wyróżnić swoją pracę na tle innych. Napisana w trudach praca powinna być dobrze oprawiona. Trzeba zacząć od tego jaki rodzaj nas interesuje. Można wybrać miękką oprawę, ale też bardzo dobrym wyborem może okazać się twarda oprawa. Każda z nich ma swoje zalety.

Miękka na pewno będzie lżejsza i jej cena będzie mniejsza, a twarda będzie sprawiała wrażenie solidniejszej. Można zastosować też technikę zwaną termobindowanie. Stosuje się w niej okładki z grzbietami pokrytymi wewnątrz specjalnym klejem, który aktywowany jest w termobindownicy. Kartki dzięki temu są połączone w trwały sposób.

Kolory okładek prac dyplomowych. Zdjęcie pracowniaopraw.pl

O czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze oprawy?

Kolejna rzecz, o której nie należy zapominać przy wyborze oprawy to jest oczywiście kolor. Dlaczego jest on taki ważny? Kolor oprawy ma ogromne znaczenie przy prezentacji pracy i budowaniu pierwszego wrażenia. Może nam też dodać pewności siebie podczas prezentowania. Jakie kolory najczęściej są wybierane? Oczywiście klasyczne, czyli czarne i granatowe, ale coraz modniejsze są bardziej odważne kolory, np. różowy kolor oprawy czy jeszcze weselszy pomarańczowy są chętnie wybierane przez wielu studentów.

Warto zastanowić się również na rodzajem papieru. Może to wydawać się nieoczywiste i wiele osób o tym nie wie, ale najczęściej używane do opraw są dwa rodzaje papieru: 80 oraz 100g. Dlatego warto przed zakupem sprawdzić w kalkulatorze prac dyplomowych.

Profesjonalne oprawienie pracy to klucz do sukcesu


Wykonanie oprawy pracy licencjackiej wymaga znajomości tematu, profesjonalnego podejścia, a także zadbania o estetyczny wygląd. Dlatego też należy zlecić wykonanie jej firmie, która będzie miała doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt do wykonania oprawy.

Koszt wykonania zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju oprawy, która oprócz tego, że może być twarda czy miękka, może być wykonana z różnych materiałów, np. skóra. Znaczenie ma również kolor, a także rodzaj napisu na oprawie, który może być błyszczący albo matowy. Rodzaj papieru też będzie wpływał na cenę.

Warto też pamiętać o wymogach uczelni. Jeśli ich nie ma lub nie są ściśle określone, mamy większe pole do popisu. Czas realizacji nie powinien trwać więcej niż kilka dni, ale zawsze warto zadbać o to, aby zlecić wykonanie oprawy odpowiednio wcześniej i nie zostawiać jej na ostatnią chwilę, kiedy wszyscy studenci oprawiają prace w jednym czasie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here