Kredyt hipoteczny to wysokie zobowiązanie finansowe, często spłacane przez kredytobiorców przez większość ich dorosłego życia. I choć warunki kredytu można renegocjować, a nawet przenieść go do innego banku, warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrać jak najkorzystniejszą ofertę. Można próbować zrobić to samodzielnie, jednak dla wielu nieocenionym wsparciem okazuje się doradca kredytowy. Warszawa daje możliwość skorzystania z pomocy takiego eksperta. Czy warto to zrobić? Sprawdzamy.

1. Jak pracuje doradca kredytowy? Doradca kredytowy a pośrednik kredytowy

2. Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym?

3. Doradca kredytowy – dlaczego warto?

Doradcy kredytowi służą wsparciem nie tylko przy okazji kredytu hipotecznego, ale również przy kredytach refinansowych, konsolidacyjnych zabezpieczonych hipoteką czy kredytach firmowych. Więcej informacji znajdziesz zawsze na stronie konkretnego doradcy kredytowego, na przykład na https://dominikmakuch.pl/.

Jak pracuje doradca kredytowy? Doradca kredytowy a pośrednik kredytowy

Doradca to ekspert kredytowy, który jednak pracuje w dość specyficzny sposób. Od pośrednika kredytowego odróżnia go niezależność i brak powiązania z jakąkolwiek instytucją finansową, co oznacza, że przy kredytach hipotecznych (i wszelkich innych) rzeczywiście będzie skupiać się na znalezieniu najkorzystniejszej dla klienta oferty.

Doradcę od profesji takich jak pośrednik kredytowy czy ekspert finansowy odróżnia przede wszystkim skupienie na ofertach kredytowych wszystkich banków i bogate doświadczenie w dostosowywaniu ich do indywidualnych potrzeb klientów. Specjalista poprowadzi klienta przez cały proces w uzyskaniu kredytu hipotecznego krok po kroku: przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej, sprawdzi historię kredytową, dopasuje dostępne oferty z zabezpieczeniem hipotecznym. Po wybraniu konkretnej oferty pomoże również w formalnościach związanych ze złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym?

Współpraca z doradcą kredytową przebiega według ściśle określonego schematu. Prezentuje się on następująco:

1. Wybór najlepszej oferty

W pierwszej kolejności doradca weryfikuje dane na temat klienta, na przykład jego zdolność kredytową czy możliwości miesięcznej spłaty raty. Potem rozpatruje pod tym kątem dostępne oferty kredytów hipotecznych w bankach.

2. Złożenie wniosku

Kolejnym krokiem jest skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz wypełnienie formularzy bankowych.

3. Podpisanie umowy i wypłata

Proces kredytowy nieco trwa, natomiast doradca finansowy poprowadzi klienta aż do momentu podpisania umowy o kredycie hipotecznym. Później pozostaje poczekać tylko na uruchomienie środków. Co ważne, klient z tytułu współpracy z doradcą kredytowym nie ponosi żadnych kosztów – robi to bank, w którym wzięto kredyt.

Doradca kredytowy – dlaczego warto?

Usługi niezależnych doradców kredytowych cieszą się niesłabnącą popularnością z kilku powodów. Taka współpraca w dużej mierze podyktowana jest faktem, że mamy coraz mniej czasu, a – jak wiemy – czas to również pieniądz. Kredyty hipoteczne są oferowane przez wiele banków, a samodzielne przejrzenie takich propozycji i wykonanie choćby podstawowej symulacji byłoby czasochłonne i wcale niełatwe. Dzięki doradcy kredytowemu nie trzeba tego robić samodzielnie. Same formalności również są ograniczone do minimum. Klient nie musi wypełniać skomplikowanych formularzy bankowych i samodzielnie kompletować dokumentów. Nie ma też obaw, że popełni błąd i narazi się na odmowną decyzję.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here