Niemal w każdym mieście znajduje się park, skwer lub zagajnik. Coraz częściej takie miejsca powstają również na wioskach. Oprócz drzew i innych roślin kluczowe znaczenie ma także mała architektura parkowa. Co się na nią składa i jak wybrać poszczególne elementy? Podpowiadamy!

Z czego składa się mała architektura parkowa?

Zastanawiasz się, z czego przede wszystkim składa się mała architektura parkowa? W każdym parku jest ona oczywiście nieco inna, ale zazwyczaj spotkać można:

– ławki i stoły;

– stojaki na rowery;

– słupki parkingowe;

– fontanny i małe figury;

– donice na kwiaty i krzewy.

Coraz częściej w parkach stawiane są również leżaki, zwłaszcza w upalne dni. Dużą popularnością cieszą się także kamienne grille i specjalne miejsca na ognisko.

Czym kierować się przy wyborze architektury parkowej?

Odpowiadasz za zagospodarowanie i wystrój parku? A może dysponujesz dużym terenem zielonym i chcesz zrobić uroczy zagajnik? Warto dobrze zastanowić się, jakie elementy architektury parkowej będą Ci potrzebne. Czym kierować się przy ich wyborze? Przede wszystkim musisz zwracać uwagę na funkcjonalność. Oczywiście, niektóre elementy są typowo dekoracyjne, ale ławki, stoły, kosze na śmieci czy stojaki na rowery powinny nie tylko estetycznie się prezentować, ale również dobrze służyć. Przy wyborze ławek i stołów kieruj się m.in. wygodą użytkowników. Duże znaczenie ma też łatwość czyszczenia. W przypadku koszy na śmieci zwróć uwagę na ich pojemność oraz sposób opróżniania. Uwzględnij również zasady związane z segregacją odpadów. Ważne jest także to, aby każdy element architektury parkowej cechował się wysoką trwałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wysokiej jakości architekturę parkową znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://architekturaparkowa.pl.

Jak widać, architektura parkowa składa się z wielu elementów. Pełni ona funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Warto dobrze przemyśleć zakup poszczególnych komponentów, aby posłużyły jak najdłużej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here