Ciągle słyszysz o tym, jak ważne jest odpowiednie oczyszczanie oraz złuszczanie naskórka, ale nadal nie masz pewności, w jaki sposób robić to poprawnie i przy wykorzystaniu jakich kosmetyków? Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrany peeling, który jest idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Każda skóra jest inna i ma różnorodne potrzeby, dlatego warto postawić na taki produkt, który pozwoli na skuteczne poprawienie jej stanu i zadbanie o to, by była w jak najlepszej kondycji przez długi czas.

Czym jest peeling?

Peeling to nic innego jak specjalistyczny zabieg kosmetyczny, który może być przeprowadzony zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych gabinetach, którego celem jest skuteczne pozbycie się martwych komórek skóry. Aby osiągnąć ten efekt, należy dokładnie ją złuszczyć. To właśnie dzięki temu będziemy w stanie poprawić jej wygląd i sprawić, że niedoskonałości będą wyeliminowane. 

Dobrze wykonany zabieg (sięgnij po np. peeling różany, który ma zjawiskowy zapach i naturalny skład) pobudzi skórę do produkcji nowych komórek, docierając tym samym do nawet głębokich warstw. Należy sięgać po niego regularnie, uzupełniając nim swoją pielęgnację. Wyłącznie w taki sposób jesteśmy w stanie rozjaśnić przebarwienia, wpłynąć na ukrwienie skóry, jej wygładzenie oraz gotowość do przyjmowania składników aktywnych w kolejnych krokach rytuałów pielęgnacyjnych.

Jakie są rodzaje peelingu?

Z uwagi na rosnącą popularność peelingu oraz świadomość jego pozytywnego wpływu na stan każdego typu skóry, dziś można wyróżnić kilka jego odmian, które różnią się z uwagi na technikę wykonywania. Możemy się zdecydować na:

  • – peeling mechaniczny – w tym przypadku za ścieranie martwego naskórka odpowiadają substancje w postaci kryształków diamentu bądź korundu. Ich wielkość dobiera się w zależności od potrzeb skóry. Zabieg może być silnie złuszczający, ale również delikatnie;
  • – peeling enzymatyczny – to mniej inwazyjne wybór, który jest rekomendowany w szczególności osobom o cerze wrażliwej bądź naczynkowej. Tutaj do złuszczania wykorzystywane są enzymy – papina oraz bromelaina;
  • – peeling chemiczny – wykonywany w gabinetach kosmetycznych, gdzie wykorzystuje się specjalne związki chemiczne o zróżnicowanym stężeniu. Mogą to być różnorodne kwasy – owocowe, glikolowy czy mlekowy; 
  • – peeling kawitacyjny – ostatni rodzaj peelingu, podczas którego korzysta się ze zjawiska kawitacji powstającego w momencie zmniejszenia ciśnienia. Stosuje się go przy każdym rodzaju cery – zwłaszcza tej problemowej. Zabieg ten wykorzystuje działanie ultradźwięków, które rozbijają martwe komórki rogowej warstwy naskórka.

Korzyści z używania peelingu

Regularne sięganie po peeling przynosi mnóstwo korzyści. Przede wszystkim to jedyny sposób na skuteczne usunięcie martwych komórek skóry. Można go stosować na całe ciało – nie tylko na twarz – dzięki czemu możemy cieszyć się doskonałym, zadbanym wyglądem. Dobrze dobrany i wykonany peeling pozwala na wyczyszczenie porów oraz skaz, w efekcie czego od razu zobaczymy ogólną poprawę stanu skóry, która będzie pozbawiona toksyn oraz brudu. Pomoże również w pozbyciu się blizn, które pojawiają się w efekcie trądziku. Wydawać by się mogło, że peeling wyłącznie złuszcza, ale dzięki temu, że dociera do głębokich warstw, pozwala na lepsze nawilżenie oraz uelastycznienie skóry. To kosmetyk wielozadaniowy. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here