Jak wybrać buty na wąską stopę?

0

Kupowanie obuwia to nie tylko konieczność. To często zakup pod wpływem chwili, sprawiający przyjemność. Bowiem buty są takim elementem garderoby, który jest kochany, szczególnie przez kobiety. Z uwagi na zmianę pór roku, tryb życia i zainteresowania zakres rodzajów obuwia, które trzeba mieć w garderobie, jest spory. Buty codzienne, wieczorowe, sportowe, na lato, zimę, itp.

Buty za małe, buty za duże

Jednak nie wszystkie modele obuwia okazują się idealne. Okazuje się bowiem, że nawet w obrębie jednej marki mogą występować różnice w długości wkładki w jednym rozmiarze. Sandały w rozmiarze 39 są zgodne z długością stopy, natomiast eleganckie szpilki okazują się zbyt krótkie (małe).
Podobnie dzieje się z szerokością obuwia. Mierząc buty w sklepie lub w domu (te, zakupione online) pojawia się problem. Stopa nie mieści się wewnątrz buta lub jest ściśnięta. Albo też nie przylega dobrze do stopy, odstaje nieestetycznie i przy każdym kroku spada z nogi.
O ile w przypadku zbyt ciasnego obuwia można liczyć na nieznaczne jego rozciągniecie (szczególnie, gdy but jest wykonany z naturalnej skóry), to w odwrotnej sytuacji należy zrezygnować z ich zakupu. 
Utrapieniem dla osób z wąskimi stopami jest nabycie sandałów, klapek i wszelkiego rodzaju obuwia z odkrytymi palcami. Przy zbyt szerokim przodzie buta palce wysuwają się do przodu poza obręb buta. Wygląda to nieestetycznie, i, przede wszystkim, utrudnia wygodne chodzenie. 

Jakie obuwie na wąską stopę?

Aby uniknąć rozczarowań przy zakupie, warto zwrócić uwagi na marki, które stosują parametr określający, tzw. tęgość lub wąskość sprzedawanego obuwia. Nie jest to jednak powszechne i dlatego ogranicza bardzo wybór obuwia.
Parametr ten oznaczany jest literą. Jednak powstaje kolejny problem, bo, tak, jak w przypadku długości wkładki, tak i skala tęgości nie jest jednolita.
Warto pamiętać, że tęgość nie oznacza dokładnej szerokości buta. Określenie jej następuje poprzez zmierzenie: obwodu przez podbicie, szerokości w pięcie, obwodu i szerokości w przedstopiu (za palcami). Dla osób z wąską stopą poleca się wybór z literą F.
Gdy jednak nie ma pomocnego oznaczenia często kształt obuwia może wpływać na jego lepsze ułożenie i dopasowanie do stopy. Bezpieczniejszym wyborem więc są buty z wąskim noskiem. Korzystnie podtrzymują stopy.
Warto też zwrócić uwagę na wszelkie modele ze sznurowaniami, rzepami oraz paskami z regulacją obwodów. Te elementy dają możliwość lepszego „dociśnięcia” buta do stopy.

Buty na wąską stopę znajdziesz na stronie: https://royalfashion.pl/

Dobre buty dla wąskich stóp

Posiadacze i posiadaczki wąskich stóp muszą uzbroić się w dużą dozę cierpliwości (i często czasu), gdy ruszają na poszukiwanie idealnej pary obuwia. Oznacza to z reguły przymierzanie wielu modeli. Chociaż znając własne stopy, można już „na pierwszy rzut oka” wstępnie określić, czy dane buty w ogóle warto zdjąć z półki.
Nieco gorzej jest w przypadku zakupów w internecie. Tutaj może pomóc sięganie po sprawdzone już marki. Gdy zna się już producenta i jego wyroby, to jest duże prawdopodobieństwo, że kolejna para również spełni oczekiwania.
Do tego zawsze trzeba zwracać uwagę na jakość obuwia. To ona zagwarantuje, że buty będą długo dobrze wyglądały i zapewniały komfort noszenia na wąskich stopach. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here