Chcesz kupić psa, ale kompletnie nie wiesz, jak się z nim obchodzić, by nie zwariować? Domowa tresura psa, nie jest trudna, a od właścicieli wymaga jedynie odrobiny poświęcenia i czasu. Sprawdź, jak zadbać o to, by i właściciel i pupil utrzymali w domu idealną atmosferę spokoju oraz szczęścia.

Wiele osób decydujących się na posiadanie psa, kompletnie nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak trudne bywa jego wychowanie. I nie ma znaczenia, czy decydujesz się na czworonoga, który jest mały i niezbyt groźny, czy należy do tzw. ras olbrzymich. Pies powinien znać swoje miejsce w domowej hierarchii, a każdy właściciel musi mieć pełną świadomość tego, jak o niego dbać, by ten, czuł się dobrze w swoim środowisku.

O czym właściwie pamiętać, podczas podjęcia się domowej tresury? Jakie komendy warto znać i na jakie zachowania nie można dać pozwolenia? Sprawdź!

Pies musi znać swoje miejsce w szeregu!

To bardzo ważne, by od pierwszych dni pojawienia się psa w domu, dać mu pełną świadomość tego, jak ważne jest jego miejsce w domowej hierarchii. Pies musi wiedzieć kto jest jego Panem i dlaczego nie musi pilnować stada. Z tego obowiązku zwalnia go tresura i odpowiednie przyzwyczajenia.

Jednym z nich są systematyczne spacery, częściowo na krótkiej, a częściowo na dłuższej smyczy. Podczas spacerowania pies nie może wybiegać przed szereg, ani też szarpać i rzucać się na innych przechodniów. Na początku takie złe nawyki będą się pojawiać, ale systematyczne spacerowanie na pewno pomoże całkowicie je wyeliminować.

W domu z psem warto też wyznaczyć konkretne miejsce dla czworonoga. Nieważne, który z kątów wybierzesz, liczy się konsekwencja i wygoda psa. Przywołany zawsze powinien do niego przybiegać! To ważna zasada, która uchroni Was przed chaosem, gdy dom odwiedzają goście. Koniecznie zacznij ją wdrażać już od samego początku.

Jedzenie na żądanie! Kluczowa zasada tresury domowej!

Jeśli zależy Ci na tym, by pies traktował Cię, jak Pana to zacznij stosować się do zasady: jedzenie na żądanie. To ważna i konieczna dla utrzymania zdrowej relacji procedura przywoływania psa do pełnej miski. Dzięki niej, pies wie, że otrzymuje jedzenie, nie wtedy, gdy on ma na to ochotę, ale wówczas, gdy przynosi je Pan. 

Ważne, aby dostarczać psu dobrej i zbilansowanej karmy w postaci suchej lub pół suchej. Tu sprawdzi się np. bezzbożowa karma dla psa. Sprawdź, czy Twój pupil również ją polubi.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here