Trycholog – kim jest? Kiedy umówić wizytę u trychologa?

0

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdego z nas. Czasem jednak dbamy o swoje włosy najlepiej jak potrafimy, zostawiamy pół wypłaty w drogerii, nakładamy na głowę różne specyfiki, a stan włosów i tak jest daleki od oczekiwanego. Wtedy wizyta u trychologa, czyli specjalisty popularnie nazywanego „lekarzem od włosów”, jest nieunikniona.

Trycholog, jako specjalista zajmujący się problemami włosów i skóry głowy, skutecznie leczy wszelkie choroby i schorzenia z nimi związane i pomaga doprowadzić włosy do stanu, który nie byłby możliwy do osiągnięcia bez jego pomocy. W Polsce trychologia zyskuje na popularności i coraz więcej osób korzysta z usług trychologicznych, nie tylko jak ma problem z włosami.

Trycholog – kiedy udać się do niego po pomoc?

Wizytę u trychologa warto umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące objawy w obrębie włosów i skóry głowy. Naszą czujność powinny więc wzbudzić wszelkie zmiany na skórze głowy (np. łupież, nadmierne przetłuszczanie się włosów, zaczerwienienie, krostki). Niepokojące objawy nie muszą być widoczne gołym okiem, czasem oznaką choroby jest swędzenie skóry głowy lub uczucie jej nadmiernego ściągnięcia.

Powszechnym problemem, z którym zgłasza się do trychologa duża ilość pacjentów, jest wypadanie włosów. Oczywiście pamiętajmy, że wypadanie włosów jest etapem procesu ich fizjologicznej wymiany i to zupełnie normalne, że codziennie tracimy od 50 do 100 włosów. Prawdziwy problem pojawia się dopiero wtedy, gdy włosów wypada nam znacznie więcej, niż powinno.

Jak często trzeba chodzić do trychologa?

Plan leczenia trychologicznego ustala się odpowiednio do problemu, a jak wiadomo, każdy przypadek jest inny. Dlatego niekiedy wystarcza tylko jedna wizyta u trychologa, kiedy to zdiagnozuje on problem i dopasuje kurację, a w innych trzeba będzie regularnie pojawiać się na wizytach nawet przez pół roku albo i dłużej, tak by specjalista mógł ocenić skuteczność leczenia i ewentualnie nieco je zmodyfikować, w zależności od postępów.

Nie zawsze problem z włosami da się rozwiązać u trychologa. Zdarza się, że trycholog kieruje pacjenta do innego specjalisty, jeśli dojdzie do wniosku, że jego przyczyna nie leży w obszarze jego działania. Trycholog często współpracuje też z kosmetologiem i dietetykiem, co pozwala zagwarantować pacjentowi kompleksową opiekę i umożliwia dobór odpowiedniej dla niego diety oraz zabiegu.

Jak wygląda badanie trychologiczne?

Podczas wizyty trycholog przeprowadza z pacjentem bardzo dokładny wywiad na temat stanu zdrowia, aktualnie leczonych i przebytych chorób, a także prowadzonego trybu życia. Jeśli masz dokumentację medyczną czy wyniki niedawno zrobionych badań, zabierz je ze sobą na wizytę u trychologa.

W dniu wizyty u specjalisty nie powinno się myć głowy – włosy najlepiej umyć dzień wcześniej. Badania trychologicznego nie musimy się obawiać, gdyż jest ono bezinwazyjne i bezbolesne. Trycholog bada włosy i skórę głowy z wykorzystaniem mikrokamery, co pozwala mu zdiagnozować wiele chorób.

Udając się na wizytę u trychologa, trzeba być świadom, że przyczyna złego stanu włosów może leżeć głębiej, niż nam się wydaje. Czasem konieczna może okazać się wizyta u lekarza i kompleksowa diagnostyka, gdyż np. za wypadanie włosów może być odpowiedzialna tocząca się w organizmie choroba.

Zabiegi trychologiczne – jakie są?

Trycholog może jedynie udzielić rad i wskazówek jak dbać o włosy i skórę głowy, przepisać specjalne dobrane do stanu i kondycji włosów kosmetyki, ale też wykonać zabiegi trychologiczne.

W zależności od rodzaju problemu, podczas wizyty trycholog może wykonać wspomagające kurację zabiegi. Jednym z bardziej znanych jest mezoterapia igłowa, która hamuje wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych. Efektem zabiegu jest widoczna regeneracja struktury włosa, a także nawilżenie i odżywienie włosów oraz skóry głowy.

Trycholog może też zaproponować osocze bogatopłytkowe, czyli naturalny sposób na odmłodzenie skóry głowy i wzmocnienie włosów. Jest to całkowicie bezpieczna i naturalna metoda odżywienia skóry głowy i wzmocnienia włosów.

Innym często wykonywanym w leczeniu trychologicznym zabiegiem jest mikronakłuwanie skóry głowy, mające na celu regenerację skóry i poprawę stanu włosów. Zabieg ten polecany jest na zwiększenie grubości i gęstości włosów.

Więcej informacji o zabiegach z zakresu trychologii znajdziesz tutaj: http://laser-opole.pl/trychologia/.

Podstawą skutecznego leczenia problemu z zakresu trychologii jest jak najwcześniejsze udanie się do specjalisty w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów w obrębie włosów i skóry głowy. Odpowiednio dobrana kuracja trychologiczna pozwoli pozbyć się stanów zapalnych, spowolnić lub całkowicie powstrzymać wypadanie włosów, czy nawet pobudzić wzrost nowych. Już dziś umów się na wizytę u trychologa w gabinecie Laser Beauty i przekonaj się, w jaki sposób może Ci pomóc.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here