Kompleksowa obsługa firm w zakresie usług logistycznych obejmuje szereg działań mających na celu usprawnienie procesów przepływu towarów w danym przedsiębiorstwie. Nie każda firma dysponuje odpowiednim zapleczem czy niezbędną infrastrukturą, aby w pełni zarządzać procesem konfekcjonowania, dlatego zawsze warto skorzystać z profesjonalnej obsługi zwracając się o pomoc do fachowców. Firma PROLOG specjalizuje się w obsłudze logistycznej towarów akcyzowych, a jednocześnie świadczeniem usług ściśle z tym związanych. Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na stronie http://pro-log.com.pl/aktualnosci/konfekcjonowanie-produktow-sposob-na-realne-oszczednosci

Na czym polega konfekcjonowanie towaru?

Konfekcjonowanie, zwane po angielsku co-packing, oznacza dokonywanie zmiany niektórych cech informacyjnych danego towaru albo jego opakowania bez ingerencji w jego cechy fizyczne. Prawidłowe konfekcjonowanie towaru oznacza, że jest on gotowy do sprzedaży i jednocześnie atrakcyjny wizualnie dla każdego potencjalnego klienta. Pod pojęciem konfekcjonowania kryje się cały szereg  różnych czynności wykonywanych nie tylko ręcznie, ale również z wykorzystaniem specjalnych maszyn pakujących, dzięki którym cały proces przebiega znacznie szybciej i niejednokrotnie bardziej precyzyjnie. Do podstawowych prac w trakcie konfekcjonowania należy m.in. maszynowe pakowanie produktów z wykorzystaniem folii – w celu ułatwienia transportu oraz etykietowanie, czyli umieszczanie niezbędnych informacji o danym produkcie za pomocą etykiety samoprzylepnej. Poza tym obejmuje ono także tworzenie zestawów promocyjnych, czyli umieszczanie w zestawach gratisowych upominków, naklejek lub ulotek informujących o promocji.. Oprócz tego konfekcjonowanie dotyczy również nanoszenia kodów kreskowych oraz innych oznaczeń dla poszczególnych zestawów. Sam proces konfekcjonowania pozwala na szybszą realizację dostaw, a tym samym przynosi wymierne korzyści finansowe firmie.

Prawidłowe przygotowanie towarów do sprzedaży

Wszystkie te czynności mają za zadanie przygotowanie produktu do sprzedaży, a proces konfekcjonowania towarów jest ostatnim etapem w procesie handlowym, gdyż polega na przygotowaniu produktów do sprzedaży lub wysyłki. Na tym etapie istotne znaczenie ma zarówno funkcjonalność i bezpieczeństwo, jak również estetyczny, atrakcyjny wygląd opakowań, które mają znaczący wpływ na wizerunek firmy stanowiąc jeden z elementów strategii marketingowej. Nie tylko opakowania jednostkowe finalnych produktów budują silną pozycję marki, a tym samym producenta, lecz także – opakowania zbiorcze. Powinny one nie tylko chronić mniejsze opakowania, ale również być nośnikiem ważnych informacji. Proces konfekcjonowania produktów łączy ze sobą kilka funkcji, a mianowicie zabezpiecza produkty przed czynnikami zewnętrznym, a w konsekwencji ich uszkodzeniem czy zniszczeniem. Ponadto obejmuje również pewien sposób  prezentacji marki poprzez umieszczenie logotypu czy innych elementów wizualnych identyfikującym markę czy kategorię produktów. Kolejnym aspektem jest możliwość efektownej ekspozycji i pokazanie zalet towaru.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here