Lubaczowscy policjanci złapali dwóch kierowców jeżdżących pomimo zakazu

3

W czwartek (20.09) lubaczowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy pomimo sądowego zakazu. Jeden z nich próbował uniknąć odpowiedzialności podając dane swojego brata. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności.

Fot. elubaczow.com, arch.

Wczoraj w Lubaczowie, tuż po godz. 8, policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ssangyong. Podczas legitymowania, 38-latek powiedział, że nie ma przy sobie prawa jazdy i podał policjantom dane osobowe. Aby funkcjonariusze mogli potwierdzić, czy dane podane przez mężczyznę są prawdziwe, poprosili go o inny dokument tożsamości. 38-latek początkowo mówił , że zostawił dokumenty u znajomych. Jednak gdy to się nie potwierdziło, w końcu okazał swój dowód osobisty i przyznał się policjantom, że podał im dane swojego brata. Okazało się, że powodem takiego zachowania był czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawdzenie w bazach danych wykazało, że 38-letni mieszkaniec Szczecina ma dwa obowiązujące sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Przed sądem odpowie z niestosowanie się do tych zakazów i wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości.

Także wczoraj po godz.17, policjanci ruchu drogowego lubaczowskiej komendy, zatrzymali w Lisich Jamach kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że 33-letni obywatel Ukrainy posiada zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniony. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za niestosowanie się do zakazu.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


3 komentarze

  1. Proponuję dwa patrole na Wyszyńskiego, bo to jak te duże dzieci jeżdżą w głowie się nie mieści. Wczoraj białe Audi (wow, szybkie) jechało tędy z zawrotną prędkością. Nie wiem przed czym i kim chciał popisać się kierowca? Brakuje rozumu, rozsądku i chyba nieszczęścia, żeby zacząć coś z tym robić. Przykre

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here