Powiatowy konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – znamy wyniki

0

Już po raz czwarty Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 roku w Narolu zorganizowało powiatowy konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W finale zmierzyli się uczniowie z dziesięciu szkół gimnazjalnych, którzy wcześniej zwyciężyli w eliminacjach szkolnych.

Fot. Gimnazjum w Narolu.
Fot. Gimnazjum w Narolu.

Oprócz zespołu gospodarzy, do finałowych zmagań przystąpili reprezentanci szkół z Łukawicy, Rudy Różanieckiej, Nowego Lublińca, Oleszyc, Starego Dzikowa, Łukawca, Wielkich Oczu, Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie i Bełżca. Na początek konkursu dyrektor placówki Konrad Nowoświat wraz z pomysłodawcą i organizatorem konkursu – szkolnym germanistą Marcinem Mazurkiem przywitali przybyłe zespoły i przedstawili szczegóły rywalizacji. Sam finał odbywał się z użyciem multimedialnego systemu Testico – zestawu pilotów, które automatycznie zliczają odpowiedzi udzielone przez uczestników. Dzięki temu, bezpośrednio po zakończeniu testu składającego się z 30 pytań dotyczących realiów życia w krajach niemieckojęzycznych, uczniowie zapoznali się z wynikami swojej pracy.

Najlepszym w rywalizacji indywidualnej okazał się Dominik Leńczuk z Rudy Różanieckiej. Po dogrywce, na drugim miejscu znalazł się Dawid Szczybyło ze Starego Dzikowa, pokonując Annę Kowalczuk z Narola. Drużynowo na podium znalazły się kolejno szkoły z Narola, Rudy Różanieckiej i Starego Dzikowa.

Warto dodać, że narolski konkurs znalazł się w tym roku na liście Podkarpackiego Kuratora Oświaty, co daje laureatom prawo do wpisu na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

W tegorocznej edycji konkurs, któremu od początku patronuje Starosta Lubaczowski zyskał kolejnego partnera, którym jest Instytut Filologii Germańskiej i Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie. Dzięki tej współpracy finaliści konkursu, którzy w kwietniu pokonali swoich kolegów w eliminacjach szkolnych, mogli bezpłatnie wyjechać na warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych instytutu UMCS.

Konkurs po raz kolejny wpisywał się również w cykl imprez Fundacji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach kampanii #2gether4more w 25-lecie powstania tej instytucji. Atrakcyjne nagrody oraz wyjazd nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie sponsorów, do których dołączył w tym roku Nadleśniczy Nadleśnictwa Narol – Janusz Skalski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here