Pływacy z regionu z sukcesami na tegorocznych zawodach pływackich

0

Jakub Wójciak i Jakub Gorycki – sportowcy z naszego regionu dobrze spisali się na tegorocznych zawodach pływackich. Z maratonu Pływackiego z okazji Dnia Flagi RP w Przemyślu, Mistrzostw Warszawy w pływaniu na wodach otwartych, III Długodystansowych Zawodów Pływackich na Jeziorze Tarnobrzeskim czy Maratonu Pływackiego o Puchar Jeziora Rożnowskiego przywieźli ze sobą medale.

Jakub Wójciak na drugim stopniu podium zawodów II Lease Plan Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu 2015. Fot. fotografia: lightstudio.pl
Jakub Wójciak na drugim stopniu podium II Lease Plan Otwartych Mistrzostw Warszawy w Pływaniu 2015. Fot. lightstudio.pl

W maju Jakub Wójciak zdobył I miejsce w kategorii OPEN i I miejsce w kategorii wiekowej 30-39 podczas Maratonu Pływackiego z okazji Dnia Flagi RP w Przemyślu. Zawody nie przybrały formy wyścigu, wygrał ten, kto w ciągu godziny pokonał największy dystans.

Natomiast w czerwcu, podczas Mistrzostw Warszawy w pływaniu na wodach otwartych, Jakub Wójciak zajął 8. miejsce w kategorii OPEN i 2. w kategorii wiekowej 30-34. Z kolei Jakub Gorycki w kategorii OPEN uplasował się na 9. miejscu, a w kategorii wiekowej 19-24 zdobył złoty medal.

W sierpniu Jakub Wójciak zdobył drugą nagrodę na III Długodystansowych Zawodach Pływackich na Jeziorze Tarnobrzeskim oraz 5. miejsce w kategorii OPEN i 1. w kategorii wiekowej 30-39 podczas Maratonu Pływackiego o Puchar Jeziora Rożnowskiego. Jakub Gorycki zaś podczas BCT Gdynia Maraton wywalczył sobie 39. miejsce w kategorii OPEN i 4. w kategorii wiekowej 19-24. Dodajmy, że w rywalizacji tej uczestniczyło wielu mocnych zawodników. Pod koniec sierpnia Jakub Gorycki stanął na linii startu Maratonu Pływackiego z niemieckiej miejscowości Ahlbeck do Świnoujścia. Sportowcy pozakonkursowo pokonali dystans 5,8 km.

Jakub Gorycki na drugim stopniu podium zawodów II Lease Plan Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu 2015. Fot. fotografia: lightstudio.pl
Jakub Gorycki na podium zawodów II Lease Plan Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu 2015. Fot. fotografia: lightstudio.pl