Marzenia się spełniają – Mateusz Kubiszyn Mistrzem Świata

3

Lubaczowianin Mateusz Kubiszyn wraca z Mistrzostw Świata w kickboxingu ze złotym medalem. W finałowej walce w formule full contact w kat. – 86 kg pokonał jednogłośnie na punkty Rosjanina Igora Kopylova.

Fot. Poland Full Contact Team
Fot. Poland Full Contact Team

W sumie w Dublinie reprezentacja Polski w kickboxingu wywalczyła trzy złote medale – Dorota Godzina – 55 kg, Paulina Jarzmik – 60 kg i Mateusz Kubiszyn – 86 kg. Srebrne medale zdobyło łącznie czworo Polaków, a brązowe pięcioro. Mateusz zdobył dla Polski jedyny złoty medal w formule full contact, a ostatnim krokiem do pełni szczęścia była wygrana walka z Rosjaninem Igorem Kopylovem, którą sędziowie jednogłośnie rozstrzygnęli na korzyć lubaczowianina.

– To była wojna. W głowie pustka, tylko chęć wygranej. Zawodnik z Rosji był dobry, ale ja byłem mocniejszy, bardziej wytrzymały i zdeterminowany. Po zwycięstwo niosło mnie polskie serce. Byłem ostatnią nadzieją polskiego Full Contactu na tytuł Mistrza Świata w tym turnieju i uzyskałem ten tytuł.

Po walce Mateusz Kubiszyn długo nie mógł uwierzyć w swój sukces.

Mistrz Świata? Cooo? Jeszcze nie wierzę. Naprawdę…

Najpierw marzysz, później planujesz, następnie realizujesz plan, a wtedy marzenia są w zasięgu ręki..

Jak już to osiągniesz stajesz się najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi!!!

Tych emocji nie da się opisać.

Napisał na facebooku.

Okazuje się, że dłuższego świętowania jednak nie będzie, bo Mateusz szybko wraca do codziennych obowiązków.

– Właśnie wsiadam do samolotu, późno w nocy będę w domu, a rano mam służbę – powiedział Mateusz Kubiszyn, który kickboxing łączy z praca zawodową w straży pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.

Zawodnik składa podziękowania klubowemu trenerowi Jackowi Bronowskiemu i kolegom z klubu Sokół Jarosław za przygotowania, jak również trenerom i fighterom z innych klubów, z którymi współpracował oraz sponsorom: Game Over Cycles, SKR CLUB Obsza, BBL-SERVICE, wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto i Bank Spółdzielczy w Lubaczowie.

Obejrzyj finałową walkę.

Kadra full contact nie mogła ukryć radości ze złota Kubiszyna.

Mamy Mistrza Świata w kat. wagowej -86 kg!!!

Mateusz Kubiszyn pokonał Rosjanina jednogłośną decyzją 3:0. Auuuu!!! Auuuuu!

Posted by Poland Full Contact Team on 28 listopada 2015

 

W sumie na Mistrzostwach Świata w Irlandii Mateusz Kubiszyn stoczył cztery walki. Najpierw wygrał z Kazachem Azamatem Tuyameshevem 2:1, w walce ćwierćfinałowej pokonał Irlandczyka Allana Coffey’a, a w półfinale nie dał szans reprezentantowi Turcji dwukrotnie posyłając go na deski i kończąc walkę już w pierwszej rundzie.

 

Fot. Mateusz Kubiszyn ze złoty medalem Mistrzostw Świata w kickboxingu.
Fot. Mateusz Kubiszyn ze złoty medalem Mistrzostw Świata w kickboxingu.

 

3 komentarze

  1. Tak dla porządku – warto dodać, że zdobył medal WAKO, tzn jednej z sześciu czy siedmiu międzynarodowych federacji amatorskiego kickboxingu, w formule „full contact”, czyli dozwolone ciosy i kopnięcia z pełną siłą powyżej pasa, bez low-kicków.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here