Mateusz Kubiszyn wicemistrzem Polski w boksie

0

Pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn do swojej bogatej już kolekcji mistrzowskich tytułów dołożył kolejny. Po porażce w finałowej walce z Mateuszem Bereźnickim został wicemistrzem Polski w boksie olimpijskim w kategorii +92 kg.

Wszyscy w naszym mieście doskonale znają Mateusza Kubiszyna i jego sukcesy na licznych zawodach kickboxingu. Kilka tygodni temu temu „Don Diego” potwierdził swoje umiejętności w tej dyscyplinie i po raz trzeci zdobył tytuł mistrza Świata. Zawodnik nie poprzestaje jednak na rywalizacji tylko w tej dyscyplinie i próbuje swoich sił także w innego rodzaju starciach, jak bitwy na gołe pięści, a teraz także w bokserskim ringu.

Po serii przygotowań – przeszedł czas na rywalizację podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Boksie Olimpijskim, które odbywają się w Wałbrzychu. Mateusz, reprezentujący w zawodach ZKS Stal Rzeszów), doskonale rozpoczął rywalizację, bo w w 1/8 finału w swojej kategorii wagowej +92 kg pokonał na punkty Michała Pilcha. W kolejnym starciu wygrał z Łukaszem Pawłowskim, a drogę do finału utorował sobie pokonaniem przed czasem Witolda Liska. W piątkowy (19.11) wieczór przyszedł czas na finałowe starcie i walkę o mistrzowski tytuł z Mateuszem Bereźnickim (BKS Skorpion Szczecin).

Walka na początku była dość wyrównana, ale Mateusz Kubiszyn ostatecznie musiał uznać wyższość swojego rywala, którego skuteczność w jednomyślnej ocenie sędziów była wyższa. Mateusz „Don Diego” Kubiszyn zdobył tym samym tytuł wicemistrza Polski w boksie olimpijskim.

Gratulujemy!

Zobacz finałową walkę Kubiszyna:

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here