Tak pomagaliśmy w mijającym roku– mamy wielkie serca

1

Mieszkańcy naszego regionu w ciągu 2021 roku udowodnili, że wciąż mają wielkie serca i potrafią pomagać. Na wszelkie apele odpowiadali natychmiast nie szczędząc grosza, własnej energii i czasu.

Koniec roku to czas podsumowań. My chcemy szczególnie zwrócić uwagę na anonimowych ludzi, którzy nieśli pomoc innym. Przypominamy więc zbiórki środków finansowych na ratowanie ludzkiego życia i zdrowia, ale także poprawę sytuacji życiowej potrzebujących.

Na początku 2021 roku włączyliśmy się w akcję zbierania pieniędzy na zakup protezy nogi i rehabilitację dla Józefa Krygowskiego z Załuża w Gminie Lubaczów. Wsparliśmy także Dawida Nieradkę walczącego ze złośliwym nowotworem tkanek miękkich. Kolejną zbiórkę, w którą zaangażowaliśmy się była ta zorganizowana dla 12-letniej Zosi Fircowicz z Horyńca-Zdroju. Dziewczynka ma przed sobą długą i ciężką drogę w walce z guzem kości łonowej, kulszowej i biodrowej – mięsakiem Ewinga. Z kolei w marcu wspomagaliśmy małego Olusia Misiaka, który urodził się bez kości strzałkowych obu nóżek.

Włączyliśmy się również w zbiórkę środków na rehabilitację Wiolety Rogoża z Płazowa. Dziewczyna ma m.in. drętwienie lewej połowy ciała i zanik mięśni. Choroba nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Wsparliśmy też poszukiwania Michała Kozka z Mielca, 35-latka, którego ojciec pochodzi z Baszni. Chłopak zaginął będąc na wakacjach 7 lipca w okolicach miasta Porto Moniz na Maderze, jednej z portugalskich wysp na Atlantyku.

Niezwykłą mobilizacją wykazaliśmy się w czasie zbiórki dla Stasia Szklannego z Lubaczowa, u którego zdiagnozowano szereg wad serca. W bardzo szybkim tempie udało się zebrać pieniądze potrzebne na operację wykonaną w USA. Skomplikowaną wadę serca ma także Filip Sobczuk, którego leczenie również wspieraliśmy finansowo. Ostatnim w tym roku apelem proszącym o pomoc była zrzutka dla niepełnosprawnego Jana Urbana z Wólki Horynieckiej. Potrzebuje on wsparcia po tym, jak uległ wypadkowi przy wycince drzew. Mężczyzna teraz musi dokończyć budowę domu, w którym miałby godne warunki do poruszania się na wózku.

Nie zapominajmy, że w naszym powiecie działa wiele grup, organizacji i stowarzyszeń zrzeszających wolontariuszy. Jak każdego roku ruszyły Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Szlachetna Paczka. Odbyła się też zbiórka żywności Caritas (Torby miłosierdzia) oraz włączaliśmy się w liczne akcje poboru krwi, której nie można kupić w żadnej aptece. Niesiemy pomoc także małymi czynnościami, przykładem są tu dwie dziewczyny, które w marcu pomogły mężczyźnie wydostać się z rowu z wodą.

AH, bm, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here